Open Procurement Albania

Rrethim i ambjentit te jashtem Depo Uji nr. 2, nr. 2/1, lagja nr. 7 dhe Depo uji nr. 4 Arapaj, Durres

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit Rrethim i ambjentit te jashtem Depo Uji nr. 2, nr. 2/1, lagja nr. 7 dhe Depo uji nr. 4 Arapaj, Durres
Nr. Reference REF-01707-12-26-2018
Vlera / Fondi Limit 10 507 998,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 07-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues KMK SHPK & SARDO SHPK
Boshnjaku SHPK
Viante Konstruksion SHPK
Eurondertimi 2000 SHPK
2 AF Albania Group SHPK
Liqeni VII SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 2AF ALBANIA GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9,997,071
  Data e shpalljes sė fituesit 23-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11996485
  Data e lidhjes sė kontratės 15-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Skualifikohen Operatoret Ekonomik si me poshte:

  1. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “KMK” dhe “SARDO” SHPK pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapaciteti teknik pika 2/ pasi: Operatori ekonomik KMK nuk ka paraqitur Licence, ku sipas % sė bashkėpunimit pėr punimet me zėrat 10,13 duhet kategoria NS 8-A.
  • Kapaciteti teknik pika 3/ pasi: Operatori ekonomik SARDO certifikata ISO 18001-2007 deri mė 3.12.2018, dhe nuk ka paraqitur ISO 3834-2:2006 .
  • Kapacitetin Teknik pika 4.2/ pasi; BO nuk ka paraqitur specialiste pėr konstruksione metalike. Specialistėt e paraqitur nga operatori KMK, nuk mund tė merren parasysh pasi: Referuar kontratės sė bashkėpunimit Operatori Sardo nuk ka paraqitur stafin e punėtorėve sipas % sė zėrave qė kanė rėnė dakort pėr tė kryer.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: ka nje eskavator nga dy te kerkuar, nuk ka parqitur minifadrome

  2. Operatori ekonomik “BOSHNJAKU” SHPK pėr arsye se nuk permbush:
  • Kriteret e vecanta tė kualifikimit pika b/ pasi: nuk ka paraqitur vėrtetim detyrimesh nga OSHEE.
  • Kapacitetin Teknik pika 2.3/ pasi; nuk ka paraqitur kontatė tė ngjashme.
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; nuk ka paraqitur vėrtetim nga Tatimet pėr numrin e tė siguruave.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: nuk ka paraqitur motogjenetator, vibrator, pompė uji, 2 kamiona me vinc, matrapik.

  3. Operatori ekonomik “VIANTE” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 4/ pasi; nuk ka paraqitur listepagese per Nentorin 2018.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: ka paraqitur nje eskavator nga dy te kėrkuar.

  4. Operatori ekonomik “EURONDERTIM” ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk permbush:
  • Kapacitetin Teknik pika 4.2/ pasi; nuk ka paraqitur specialiste pėr konstruksione metalike dhe karpentier.
  • Kapacitetin Teknik pika 5/ pasi: ka nje kamion vinc nga dy te kėrkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.09 - Dt.04-03-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data