Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe zgjerim i Rruges "Grabian-Dushk Can", Bashkia Divjake

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Divjakė
Institucioni Prokurues Bashkia Divjake
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe zgjerim i Rruges "Grabian-Dushk Can", Bashkia Divjake
Nr. Reference REF-03985-01-16-2019
Vlera / Fondi Limit 26 367 442,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 18-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 18-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues AVDULI
B-93
BAHAS
BAJRAMI N
COMPANY RIVIERA 2008
DENIS-05
ELMAZAJ KONSTRUKSION
K-AAV
LLAZO
SIRETA 2F
SPEKTRI
SARK
Shendelli
STERKAJ
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LLAZO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 21 074 250,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 25289100
  Data e lidhjes sė kontratės 08-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kane marrė pėrgjigje nė datė 19.03.2019.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte, per arsyet e meposhtme:

  1. K-AAV:
  - Nuk eshte paraqitur dokumentacioni i kerkuar per inxhinier gjeolog.
  - Nuk ploteson kriterin per numrin mesatar te punonjesve te siguruar per periudhen e percaktuar ne DST.
  - Nuk eshte paraqitur dokumentacioni ligjor sic eshte kerkuar ne DST per plotesimin e kriterit “pune e ngjashme”.
  - Nuk eshte paraqitur dokumentacioni i kerkuar per punonjesit teknik sic eshte kerkuar ne DST.
  - Ne te gjitha deklaratat (shtojcat) e paraqitura, eshte shenuar gabim data e zhvillimit te tenderit.
  - Per te gjitha mjetet me goma te kerkuara, nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar.

  2. B-93 & RIVIERA:
  - Per mjetet grejder dhe asfaltoshtruese te paraqitur nga shoqeria B-93, nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per mjetin kamion me targa AA460DN te paraqitur nga shoqeria B-93, certifikata e transportit eshte ne emer te qiradhenesit dhe jo te shoqerise B-93. Kjo vjen ne kundershtim me nenin 41, te ligjit nr. 8308, date 18.03.1998 “Per transportet rrugore”.

  3. ELMAZAJ KONSTRUKSION & B 93 II:
  - Per mjetet: eskavator (1) dhe grejder te paraqitur nga shoqeria Elmazaj, nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per mjetet: kamion me targa AA3980C dhe kamion me targa AA251UR, nuk eshte paraqitur certificate transporti.
  - Per mjetet: autobot uji, autobetoniere (cope 2) jane paraqitur certificate transporti ne emer te qiradhenesit. Kjo vjen ne kundershtim me nenin 41, te ligjit nr. 8308, date 18.03.1998 “Per transportet rrugore”.
  - Per punonjesin hidraulik R. Mocka i punesuar prane shoqerise B 93 II, nuk eshte paraqitur libreze pune sic eshte kerkuar ne DST.
  - Nuk eshte paraqitur dokumentacion per automakinist (1).

  4. SPEKTRI & ED KONSTRUKSION
  - Per mjetin grejder te paraqitur nga shoqeria Spektri, nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per mjetin kamion me targa AA384NJ afati i siguracionit ka skaduar. Per mjetin kamion me targa TR4026P eshte paraqitur certificate transporti ne emer te qiradhenesit. Kjo vjen ne kundershtim me nenin 41, te ligjit nr. 8308, date 18.03.1998 “Per transportet rrugore”.

  5. AVDULI
  - Per mjetin grejder, asfaltoshtruese nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per mjetet: autobetoniere (cope 2) dhe autobot uji jane paraqitur certificate transporti ne emer te qiradhenesit Eurobeton. Kjo vjen ne kundershtim me nenin 41, te ligjit nr. 8308, date 18.03.1998 “Per transportet rrugore”.
  - Nuk eshte paraqitur dokumentacion per mjet transporti vetshkarkues mbi 15 ton (1).

  6. SHENDELLI
  - Urdherpagesat e paraqitura per periudhen shkurt-dhjetor 2018 jane te pavulosura nga banka.
  - Per punonjesin karpentier B. Metaj nuk eshte paraqitur kontrata e punes dhe libreza e punes sic eshte kerkuar ne DST.
  - Per punonjesin karpentier R. Nuhaj nuk eshte paraqitur kontrata e punes dhe libreza e punes sic eshte kerkuar ne DST.
  - Per punonjesin karpentier B. Cakaj nuk eshte paraqitur kontrata e punes sic eshte kerkuar ne DST.

  7. BAHAS
  - Per mjetet: eskavator (2), minieskavator (1) dhe grejder (1), nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per ing. markshajder nuk eshte paraqitur diploma sic eshte kerkuar ne DST.

  8. BARJAMI. N
  - Per mjetet: eskavator, minieskavator, asfaltoshtruese dhe grejder (1), nuk eshte paraqitur dokumentacioni tekniko-ligjor i kerkuar, por eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi. Kjo vjen ne kundershtim me kriteret e vecanta teknike te vendosura ne DST, ku eshte kerkuar: Per mjetet me goma qe shenohen ne regjistra publike duhet te paraqitet dokumenti qe verteton regjistrimin (Leje qarkullimi), certifikaten e kontrollit teknik, siguracionin e mjetit dhe foto perkatese.
  - Per ing. e mjedisit S.Gode nuk eshte paraqitur diploma sic eshte kerkuar ne DST.

  9. DENIS-05 & ERALCONSTRUCTION COMPANY:
  - Nga operatori ekonomik “ERAL CONSTRUCTION COMPANY”, nuk eshte paraqitur vertetim per shlyerjen e taksave dhe tarifave vendore nga Bashkia Gjirokaster per vitin 2018.
  - Vertetimi i OSHEE i paraqitur nuk perfshin muajin Janar.
  - Per drejtuesit e mjeteve te renda Xh.Ukperaj, G.Kraja, Sh.Xhoxhaj, E.Dyraku, M.Brija, afati i kontrates se punes ka mbaruar.
  - Nuk eshte paraqitur certificate transporti per mjetin me targa AA528RF kamioncine.
  - Per mjeken E.Zace nuk eshte paraqitur libreza e punes.

  10. SARK
  - Per mjetet rrul, eskavatore, asfaltoshtruese, eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi.
  - Per mjetin kamion mbi 15 ton, me targa GJ1129B, nuk eshte paraqitur certifikata e pronesise se mjetit.

  11. COMPANY RIVIERA 2008
  - Per mjetet asfaltoshtruese, bitumatrice, grejder, eshte paraqitur vetem fature zhdoganimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.15 - Dt.15-04-2019
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data