Open Procurement Albania

Grumbullimi mbetjet urbane 2019,vend grumbullimi dhe bazamenti i koshave

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dropull
Institucioni Prokurues Bashkia Dropull
Objekti i Tenderit Grumbullimi mbetjet urbane 2019,vend grumbullimi dhe bazamenti i koshave
Nr. Reference REF-04079-01-16-2019
Vlera / Fondi Limit 2 990 393,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 29-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 29-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues COGREN SHPK
SILVER SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SILVER SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 939 997,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3527996
  Data e lidhjes sė kontratės 15-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2019
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Shoqeria "COGREN" SHPK :
  • Nuk eshte paraqitur vetdeklarimi nga ana firmes qe nuk eshte ne proces falimentimi,nuk eshte denuar per shkelje penale ,nuk eshte denuar me vendim te formes se prere te gjykates.
  • Nuk eshte paraqitur vertetimi per numrin e punonjesve.
  • Mjetet si makina teknologke nuk eshte prodhim i vitit 2010 dhe nuk eshte paraqitur me foto.
  • Autoboti ujit nuk eshte i paisur me dokumenta si siguracion ,kontroll Teknik etj dhe nuk ka fotografi per kete automjet.
  • Kontata e ngjashme qe eshte paraqitur eshte per ndertime dhe jo per sherbimin e kerkuar.
  • Nuk eshte paraqitur vertetimi mbi gjendjen gjyqesore ose nje dokument te leshuar nga autoritet kopetent.
  • Nuk eshte paraqitur listpagesa Shtator 2018.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.08 - Dt.25-02-2019
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data