Open Procurement Albania

Rikonstruksion I rrugeve te brendeshme ne fshatrat e Bashkise Dropull 2019 dhe murri mbajtes ne Vodhine.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dropull
Institucioni Prokurues Bashkia Dropull
Objekti i Tenderit Rikonstruksion I rrugeve te brendeshme ne fshatrat e Bashkise Dropull 2019 dhe murri mbajtes ne Vodhine.
Nr. Reference REF-05414-01-28-2019
Vlera / Fondi Limit 23 247 500,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 04-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues NEAL-86 SHPK & KUPA SHPK
ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK & AL-ASFALT SHPK
FLONDI KONSTRUKSION SHPK & ED KONSTRUKSION SHPK
MANE/S SHPK & BE-IS SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FLONDI KONSTRUKSION SHPK - ED KONSTRUKSION SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 21 287 518,00
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 25545021
  Data e lidhjes sė kontratės 09-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1- NEAL-86 & KUPA:
  • Bashkimi i operatoreve NEAL-86 dhe KUPA me vlere 16.082.150 leke rezulton me oferte anomalisht te ulet.

  2. ERAL CONSTRUCTION COMPANY & AL-ASFALT :
  • Me date 25.03.2019 dhe prot. 528 njofton se terheq oferten e saj nga kjo procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.16 - Dt.23-04-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data