Open Procurement Albania

Nafte per mjetet e rrugeve

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Klos
Institucioni Prokurues Bashkia Klos
Objekti i Tenderit Nafte per mjetet e rrugeve
Nr. Reference REF-10872-02-27-2019
Vlera / Fondi Limit 6 666 666,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 15-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Ruēi
Das Oil&Eroil
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "RUĒI"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 % Marzh fitimi.
  Data e shpalljes sė fituesit 29-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės 01-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 8 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1-“Das Oil&Eroil”Sh.p.k :
  • Prokura e bashkepunimit eshte e pergjithshme nuk specifikon objektin e prokurimit ne raport me % qe do kryje secili subjekt .
  • Operatori ekonomik Das Oil nuk disponon Vertetim qe konfirmon shlyerjen e detyrimeve ndaj OSHEE ,kjo bazuar ne VKM Nr.914 date 29.12.2014” Per rregullat e prokurimit public”,neni 74.
  • Sipas autorizimit te paraqitur nga subjekti “S.B.M Group “ Sh.p.k “Autorizim per tregtim me pakice te karburanteve dhe lendeve djegese”,(Fotokopje),te leshuar nga Bashkia Klos,nuk eshte paraqitur vertetim per pagimin e taksave vendore nga Bashkia Klos ,ku ky subject ushtron aktivitet,dhe njekohesisht nuk eshte paraqitur ndonje dokumetacion ligjor qe verteton lidhjet ligjore te subjektit “S.B.M Group “ Sh.p.k me Subjektin tuaj “Das Oil”Sh.p.k apo “Er Oil “Sh.p.k.
  • Subjekti “Das Oil” perfaqesues I bashkimit te operatoreve “Das Oil Sh.p.k dhe Er Oil Sh.p.k ,nuk kane paraqitur deklarate qe marrin persiper furnizimin Brenda territorit te Bashkise Klos.
  • Flete analiza e paraqitur nga subjekti Das Oil Sh.p.k eshte fotokopje dhe nje sere dokumetash te tjera.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.15 - Dt.15-04-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data