Open Procurement Albania

Mini eskavator 0.15 m3

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.2 e Punetoreve te Qytetit Tirane
Objekti i Tenderit Mini eskavator 0.15 m3
Nr. Reference REF-13506-03-13-2019
Vlera / Fondi Limit 3 550 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues LEXALKO
PAERA
Power Industries
Start Co
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEXALKO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 387 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4064400
  Data e lidhjes sė kontratės 16-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “PAERA” shpk :
  • Nuk pėrmbush kriteret e pėrgjithshme tė pranimit / kualifikimit ku thuhet se "Kėto kritere duhet tė plotėsohen me dorėzimin e vetėdeklaratės me shkrim tė subjektit, nė ditėn e hapjes sė ofertės, sipas Shtojcės 5" pasi Operatori Ekonomik nuk e ka paraqitur kėtė shtojcė sipas formatit tė publikuar nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.1/b tė kritereve tė veēanta tė kualifikimit ku thuhet se "Ofertuesi duhet tė dorėzojė: b. Deklaratė pėr paraqitje oferte tė pavaruar, sipas Shtojcės 2/1, pasi OE nuk e ka paraqitur kėtė Shtojcė.
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.1 tė kapacitetit teknik ku thuhet se "Furnizime tė ngjashme tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit nga data e zhvillimit tė tenderit, nė vlerėn prej jo mė pak se 40% e fondit limit tė vėnė nė dispozicion pėrkatėsisht: 1.420.000 (njė million e katėrqind e njėzetė mijė) lekė pa TVSH.
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.5 tė kapacitetit teknik ku thuhet se "Operatori ekonomik pjesėmarrės duhet tė ketė tė punėsuar, minimumi 1(njė) inxhinier mekanik, pėr tė cilin duhet tė paraqitet kontrata e punės, diploma si dhe listėpagesat e shoqėrisė pėr tė paktėn 6 (gjashtė) muajt e fundit, ku tė figurojė i regjistruar inxhinieri i sipėrpėrmendur." pasi Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr kėtė pikė.
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.7 tė kapacitetit teknik ku thuhet se"Operatori ekonomik duhet tė paraqesė Ēertifikatėn e Konformitetit CE tė mjetit, objekt prokurimi." pasi Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion pėr kėtė pikė.

  2. “Power Industries” shpk :
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.3 tė kapacitetit teknik ku thuhet se "Operatori ekonomik duhet tė deklarojė llojin e mjetit, tė shoqėruar me foto dhe me dokumentacionin pėrkatės, nė mėnyrė qė tė verifikohet pajtueshmėria e parametrave teknike tė mjetit me specifikimet teknike tė kėrkuara nga AK. Gjithashtu duhet tė deklarohen edhe orėt e punės, tė shoqėruar me foto tė manometrit ku regjistrohen orėt e punės.", pasi OE nuk ka paraqitur foto tė mjetit dhe tė manometrit pėr tė verifikuar orėt e punės.

  3. “Start Co” shpk :
  • Nuk pėrmbush pikėn 2.3.3 tė kapacitetit teknik ku thuhet se "Operatori ekonomik duhet tė deklarojė llojin e mjetit, tė shoqėruar me foto dhe me dokumentacionin pėrkatės, nė mėnyrė qė tė verifikohet pajtueshmėria e parametrave teknike tė mjetit me specifikimet teknike tė kėrkuara nga AK. Gjithashtu duhet tė deklarohen edhe orėt e punės, tė shoqėruar me foto tė manometrit ku regjistrohen orėt e punės.", pasi OE nuk ka paraqitur foto tė mjetit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.16 - Dt.23-04-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data