Open Procurement Albania

Investime ne Konviktin e Shkolles se Mesme

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Institucioni Prokurues Bashkia Sarande
Objekti i Tenderit Investime ne Konviktin e Shkolles se Mesme
Nr. Reference REF-15469-03-27-2019
Vlera / Fondi Limit 3 033 333,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 10-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues MANE\ S
SAVRIKAL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • MANE/S
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 015 150,00
  Data e shpalljes sė fituesit 02-05-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3618180
  Data e lidhjes sė kontratės 07-05-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1 . SAVRIKAL SHPK:
  Nuk permbush kriteret e dst-ve konkretisht :
  - Kriterin 2.3 Pėr kapacitetin teknik pika 3 : Inxhinier profili ndertime civile per testimin e materialeve te ndertimit , i pajisur me licence kategoria L1 M-N per testimin e materialevei cili duhet te figuroje i regjistruar ne listepagesat e shoqerise si drejtues teknik per periudhen Janar 2018- Shkurt 2019 .Operatori ekonomik SAVRIKAL SHPK pėr tė vėrtetuar pėrmbushjen e kėtij kriteri nuk ka paraqitur dokumentacion.
  -Kriterin 2.3 Pėr kapacitetin teknik pika 6 : 6. Operatori ekonomik duhet te deshmoje se ne listepagesat e periudhes janar 2018-shkurt 2019 te rezultojne te punesuar personel teknik te kualifikuar nga subjektet e licensuara per certifikimin e tyre si dhe te jene te pajisur me kartela sigurie ne pune te vlefshme i domosdoshem per kryerjen e punimeve si me poshte vijon :2 hidraulik ku njeri te kete shkolle profesionale pasjisur nga institucionet publike i njohur me deshmi si hidraulik dezinfektues ........ Operatori ekonomik SAVRIKAL SHPK pėr tė vėrtetuar pėrmbushjen e kėtij kriteri ka paraqitur: - Ēertifikata tė sigurimit teknik pėr 2 hidraulik: Stavri Koēeni dhe Ilirjan Xhufi, por pėr asnjė nga dy hidraulikėt nuk ėshtė paraqitur dėshmia si hidraulik dezifektues.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.32 - Dt.13-08-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data