Open Procurement Albania

Rikonstruksion i fasadave dhe ndriēimi i rruges Elmaz Teme Bilbili (unaza veriore e qytetit Tepelene)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tepelenė
Institucioni Prokurues Bashkia Tepelene
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i fasadave dhe ndriēimi i rruges Elmaz Teme Bilbili (unaza veriore e qytetit Tepelene)
Nr. Reference REF-21678-05-13-2019
Vlera / Fondi Limit 5 416 667,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-05-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues SARK SHPK
ELDA-VL SHPK
SHENDELLI SHPK
AVDULI SHPK
FLED SHPK
NG STRUCTURES SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NG STRUCTURES
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5 399 791,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm sipas arsyeve me poshte:
  1. Operatori ekonomik “SARK” :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  2. Operatori ekonomik “-- “ELDA-VL” :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.

  3. Operatori ekonomik - SHENDELLI” shpk :
  Komisioni i Vleresimit te Ofertave, gjate shqyrtimit dhe vleresimit te dokumetacionit per permbushjen e kritereve per kualifikim, tė pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit, doli ne perfundimin se ky operator nuk permbush kriteret e kerkuara ne DST.

  4. Operatori ekonomik - “AVDULI” shpk :
  • Nuk ploteson kontraten e ngjashme.
  • Nuk ka paraqitur asnje document per arkitektin qe do qendroje pa shkeputje ne objekt me inxhinierin e kantierit, sic eshte kerkuar ne dst ne piken 2.3.3.
  • Nuk ka paraqitur dokumentat per automjetin tip vinc. Vinci eshte mjet I transportit rrugor dhe duhet te jete I pajisur me te gjitha dokumwentat per mjete qe rregjisteohen ne rregjiostrat publike.
  5. Operatori ekonomik -FLED shpk :
  • Nuk ka paraqitur letra per fadromen por vetem nje fatyure blerjeje. Nderkohe fadroma eshte mjet me goma dhe duhet I gjithe dokumentacioni I mjeteve qe rregjistrohen ne regjistrat publike
  • Nuk ka deklaruar ne shtojcen 10 dy kamioncinat me targa AA541 UV dhe AA648XL , ndersa kamioncinat qe ka deklaruar ne shtojcen 10m nuk ka sjell dokumenta
  • Nuk ka deklaruar te gjitha punet qe ka ne proces.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data