Open Procurement Albania

Rikonstruksioni I Shkolles Thanas Bozo,Ndertimi I Palestres Dhe Terrenet SportiveNjesia Administrative Kolonje ,Kolonje ,Bashkia Lushnje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni I Shkolles Thanas Bozo,Ndertimi I Palestres Dhe Terrenet Sportive Njesia Administrative Kolonje ,Kolonje ,Bashkia Lushnje.
Fondi limit : 65 437 914 leke pa tvsh.
Fondi eshte vėnė nė dispozicion nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve dhe Buxheti i Bashkise – Te Ardhurat Vlera e financimit per vitin 2019 eshte: Nga FZHR 13 087 612 leke pa tvsh, dhe nga Bashkia Lushnje eshte 11 451 660 leke pa tvsh.
Nr. Reference REF-29157-07-03-2019
Vlera / Fondi Limit 65 437 914,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues Company Riviera 2008 shpk
Ergi & BE-IS
Senka
INERTI
Shendelli
Elda VL
Leon Konstruksion
Viante Konstruksion
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SENKA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 63 798 435,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 76558122
  Data e lidhjes sė kontratės 02-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 98 dite
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Company Riviera 2008 Shpk & Agri Construksion Shpk:
  - Bashkimi i operatoreve ekonomik sipas shtojcave 10 dhe dokumentave te paraqitura kan deklaruar 2 Autobot uji :AA513XM ne pronesiTR4812T me kontrate qeraje Nr 4396 Rep Nr 3618 Kol ndermjet shoqerise “Riviera 2008” shpk me “Amos Oil” shpk, ky mjet rezulton qe eshte Autobot nafte kjo vertetohet nga dokumenti i paraqitura certifikata e transportit te ketij mjeti e cila specifikon: Mjet i pershtatshem per transportin e mallrave te emerteses, klases dhe llojt: Karburant , cka bie ne kundershtim me Dst dhe per rrjedhoj nuk ploteson kushtin per 2 Autobot uji
  -Bashkimi i operatoreve ekonomik sipas shtojcave 10 dhe dokumentave te paraqitura kan deklaruar 2 Eskavator me goma: AEMT76 ne pronesi AEMT75 ne pronesi ky mjet figuron fadrom me goma vertetuar kjo nepermjet modelit JCB 3CX sipas lejes se qarkullimit, cka bie ne kundershtim me Dst dhe per rrjedhoj nuk ploteson kushtin per 2 Eskavator me goma te kerkuar.
  -Bashkimi i operatoreve ekonomik sipas shtojcave 10 dhe dokumentave te paraqitura kan deklaruar 3 kamion 15-20 Ton: AA876DC ne pronesi , AA962DC ne pronesi, AA219CT me kontrate qeraje Nr 6061 Rep Nr 4166 Kol ndermjet shoqerise “Riviera 2008” shpk me “Shijaku” shpk, ky mjet figuron te jet 13 Ton cka bie ne kundershtim me Dst dhe per rrjedhoj nuk ploteson kushtin per 3 kamion 15-20 Ton te kerkuar.
  -Operatori ekonomik “Agri Construction ” Shpk ka paraqitur kontratėn e punės , datė 01.12.2017, sipas sė cilės (neni II) Inxhinieri i ndertimit Edmond Kostandin Xhuveli, do punojė me kohė tė plotė, nga e Hėna nė tė Premte pranė shoqėrisė “Agri Construction” Shpk ku dhe figuron si drejtues teknik ne licencen e kesaj shoqerie.

  2. Shoqeria “ ELDA VL” shpk :
  Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokument.

  3. Shoqeria “SHENDELLI “ shpk, :
  Shoqeria nuk ka paraqitur asnje dokument.

  4. Shoqeria LEON KONSTRUKSION “ shpk :
  - Shoqerise i mungon nje eskavator me goma nga dy qe kerkohen ne DST
  - Fatura per disponimin e makinerise se kokrrizave nuk eshte e sakte pasi zeri i makinerise eshte shenuar mbas mbylljes se fatures, pa njesi, pa cmim dhe pa sasi.
  - Mungon disponimi i manovratoreve per shkak te dokumentacionit te parregullt pasi manovratori Fatmir Mane i ka skaduar kontrata e punes me date 01.08.2019 si dhe nuk eshte i pajisur me patentat sipas kerkesave te legjislacionit ne fuqi.
  - Manovratori Sazan Salillari nuk eshte pajisur me patetntat sipas kerkesave te legjislacionit ne fuqi.
  5. Shoqeria INERTI shpk :
  -Shoqerise i mungojne dy (2) eskavatore me goma me dokumentacion te rregullt qarkullimi.
  -Impianti i betoni nuk figuron me Licence QKL Kodi III 1 B sipas kerkesave te DST.
  - Shoqerise i mungojne kater (4) elektriciste sipas kerkesave te DST.
  -Autobetonerja me targe AA568 LR figuron me SGS dhe siguracion te skaduar.
  - Mungon disponini i skelave
  - Mungon disponimi i nje saldatori nga kater qe kerkohen
  6. “ ERGI ” shpk Elbasan & BE-IS shpk :
  -Bashkimit te shoqerive u mungojne dy eskavatore me goma me dokumentacion te rregullta qarkullimi, eskavatoret e paraqitur nuk kane dokemntacion qarkulli sipas legjislacionit ne fuqi.
  -Bashkimi i operatoreve ekonomik sipas shtojcave 10 dhe dokumentave te paraqitura kan deklaruar 1 Autobot uji :AA176 nh me kontrate qeraje Nr 8167 Rep Nr 3798 Kol ndermjet shoqerise “BE-IS” shpk me “KASTRATI OIL” shpk, ky mjet rezulton qe eshte Autobot nafte kjo vertetohet nga dokumenti i paraqitura certifikata e transportit te ketij mjeti e cila specifikon: Mjet i pershtatshem per transportin e mallrave te emerteses, klases dhe llojt: Karburant , cka bie ne kundershtim me Dst dhe per rrjedhoj nuk ploteson kushtin per 2 Autobot uji
  - Bashkimit te shoqerive u mungon makineria e shperndarjes se kokrrizave.

  7. VIANTE shpk :
  - Shoqeria nuk ploteson numrin mesatar te punonjesve nga 120 qe kerkohen ne DST.
  - Shoqeria ka paraqitur tre (3) manovratore me dokumenta te rregullta drejtimi nga gjashte (6) qe kerkohen ne DST
  - Shoqerise i mungon nje (1) autobot uji me dokumentat te rregullta nga dy qe kėrkohen.
  - Shoqerise i mungojne dy (2) eskavatore me goma me dokumentacion te rregullt qarkullimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.16-09-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data