Open Procurement Albania

Permiresim i kushteve te komunitetit Rom dhe Egjiptian

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Bashkia Vlore
Objekti i Tenderit Permiresim i kushteve te komunitetit Rom dhe Egjiptian
Nr. Reference REF-35562-09-11-2019
Vlera / Fondi Limit 14 920 422,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues COLOMBO
AVDULI
SHKELQIMI 07
SHENDELLI
JOGI
SPEKTRI & ED KONSTRUKSION
ELDA - VL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AVDULI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 11 170 647,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marre pergjigje ne date: 28.10.2019.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Shoqeria “COLOMBO” :
  - Shoqeria “COLOMBO” ka paraqitur disa vertetime per plotesimin e kriterit 2.2. ”Per kapacitetin ekonomik dhe financiar”, te kritereve te vecanta te kualifikimit. Vertetimi i paraqitur ne tender nga shoqeria “COLOMBO”, qe verteton se ka shlyer detyrimet e taksave vendore ne Bashkine Vlore per vitin 2019 09.05.2019 dhe i konfirmuar ne date 22.05.2019. Ky vertetim eshte i shoqeruar me faturen per arketim dhe faturat e pageses ne banke date 07.05.2019. Bazuar ne Ekstraktin historik te subjektit, rezulton se ne date 01.08.2019 ka hapur adresen e aktivitetit “Novosele, lagj.Qender, Rruga Pilo Prifti, nr.pas 42/14 fq.175, ZK 2813 magazine”. Nga subjekti nuk eshte paraqitur dokumentacion qe te provoje se jane paguar detyrimet vendore ne kete vend te ushtrimit te aktivitetit.
  - Bazuar ne shtojcen 10 “Deklarate mbi disponueshmerine e mjeteve”, ka deklaruar se me faturen tatimore nr.3 date 18.02.1998, te cilen e ka ngarkuar elektronikisht, disponon 2 mjete elektroargano (arganello) dhe 1 Vinc cjap. Nga verifikimi ne faqen www.qkb.gov.al, nuk rezulton qe te kete ndonje subjekt me emrin “XXXXXXX” me NIPT XXXXXXX, por ka dy subjekte me kete emer ku nje subjekt ka NIPT XXXXXXX dhe del shenimi “Ju lutem paraqituni prane zyrave te qkb per te plotesuar te dhenat e subjektit”, kurse subjekti tjeter ka NIPT XXXXXXXXX, i cili eshte themeluar ne date 21.06.1999 (16 muaj me pas nga data e leshimit te fatures.). Kjo fature nuk gjendet e pasqyruar as ne bilancet e paraqitura nga ky subjekt ne kete procedure prokurimi. Ne keto kushte nuk ploteson kriterin e kualifikimit per disponimin e ketyre pajisjeve.

  2. B.O.E “SPEKTRI”&”ED KONSTRUKSION”
  - Bazuar ne kapacitetin teknik qe disponon shoqeria “SPEKTRI”, ne ndarjen e elementeve te bashkepunimi dhe perqindjes perkatese, nuk mund te marre persiper te kryeje me shume se 60% te punimeve, nderkohe qe ka marre persiper te kryeje 65% te punimeve te preventivit. Konkretisht, kjo shoqeri per periudhen e kerkuar ka nje numer mesatar prej 36 punonjesish qe perben 60% te kapacitetit teknik te punonjesve qe jane kerkuar ne dst, per pasoje nuk mund te marre persiper te kryeje 65% te punimeve.

  3. Shoqeria “ELDA - VL”
  Nuk ka paraqitur dokumentacion dhe oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data