Open Procurement Albania

Rehabilitim i varrezave Sharrė dhe lidhja me rrugėn ekzistuese Kombinat

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tiranė
Objekti i Tenderit Rehabilitim i varrezave Sharrė dhe lidhja me rrugėn ekzistuese Kombinat. Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga Komiteti pėr Zhvillimin e Rajoneve
Nr. Reference REF-63635-12-16-2016
Vlera / Fondi Limit 276 886 912,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-12-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-01-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 11-01-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues JUNIK SHPK - EUROTEOREMA PEQIN - ALB STAR SHPK - N.T.P. EUROKOS & DENIS 05 SHPK - ALKO IMPEX GENERALl CONSTRUCTION - GECI SHPK - BAMI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GECI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 270931893.75
  Data e shpalljes sė fituesit 24-01-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 325118272.5
  Data e lidhjes sė kontratės 16-03-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 28 javė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Junik” shpk,
  Mungese e dokumentacionit tė plotė ligjor, ekonomik dhe teknik si dhe mungese e ofertės ekonomike.
  2. Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk
  mungese dokumentacioni. Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion qė tė provojė se ka tė punėsuar pranė shoqėrisė 2 (dy) teknik ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi lėshuar nga ISHTI, ēka bie nė kundėrshtim me DST. Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se listpagesat e punonjėsve tė paraqitura nga Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk pėr periudhėn Nėntor 2015 – Nėntor 2016 nuk janė sipas formatit qė kėrkohet nga legjislacioni nė fuqi, pasi nuk janė tė shoqėruara me formularėt e deklarimit tė pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore, cka bie nė kundėrshtim me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarte tė Tenderit, Kapaciteti Teknik, pika 4, gėrma “b”.
  3. Operatori ekonomik “Alb-Star” shpk
  Mungese dokumentacioni. .” Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se Operatori ekonomik “Alb Star” Shpk nuk ka paraqitur kontratat e punės pėr asnjė nga punonjėsit e deklaruar me dėshmi kualifikimi tė lėshuar nga ISHTI pėrkatėsisht pėr punonjėsit elektriēist, hidraulik dhe teknik ndėrtimi. Shoqeria nuk zotėron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket personelit te nevojshem per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e vecanta per kualifikim.
  4. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “N.T.P. Eurokos” Degė e shoqėrisė sė huaj dhe “Denis-05” shpk.
  Bashkimi i Operatorėve ekonomik nuk zotėron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket personelit te nevojshem per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e vecanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, pika 8.
  5. Operatori ekonomik “Alko-Impex General Construction” Degė e shoqėrisė sė huaj.
  Operatori ekonomik “Alko-Impex General Construction” Degė e shoqėrisė sė huaj nuk ka kapacitetin e duhur teknik pėr objektin qė prokurohet, pasi nuk plotėson Dokumentat Standarte tė Tenderit, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Kapaciteti Teknik, pika 15.
  6. Operatori ekonomik “Bami” shpk
  shoqėria “Bami” shpk nuk plotėson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, kapacitetin teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.10 - DT.13-03-2017
  Lidhja e Kontratės NR.11 - DT.20-03-2017
  Vendim i Komitetit tė Zhvillimit tė Rajonit nr. 31, datė 13.6.2016

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data