Open Procurement Albania

“Blerje Tuba dhe Rakorderi”.

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit “Blerje Tuba dhe Rakorderi”.
Nr. Reference REF-16787-12-30-2021
Vlera / Fondi Limit 149 858 642,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 31-12-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 31-01-2022
Data e mbajtjes se tenderit 31-01-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “Vibtis” sh.p.k
2. Alen-Co sh.p.k
3. “Ligus” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALEN - CO
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 144 907 770,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-02-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Vibtis” sh.p.k, për këto arsye:
  - Operatori ekonomik për zërat e preventivit 33, 34, 37, 38 dhe 39 ka paraqitur autorizim prodhuesi, katalogje nga një kompani prodhuese e cila u konstatua se kjo kompani nuk prodhon produktet nr. 33, 34, 37, 38 dhe 39, me dimensionet dhe specifikimet teknike që ne kemi kërkuar në DST, si dhe nuk ka paraqitur certifikatë për ujë të pijshëm për produktet e sipërcituara.
  - Operatori ekonomik Vibtis sh.p.k nuk ka arritur të paraqesë çertifikatë për ujë të pijshëm për produktet nr. 59-63, 247, 315-317, 321, 453 si dhe produktet e paraqitura nuk vërtetojnë permbushjen e te gjithe specifikimeve teknike si temperaturen e punës së këtyre produkteve dhe perputhshmërine e këtyre produkteve me standartin ANSI B2.1 ose ekuivalent.
  2. “Ligus” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka arritur të paraqesë autorizim prodhuesi, katalogje për zërin e preventivit nr.333
  - Për artikujt nr.356, 357, nr.331, nr.332 nuk ka arritur të paraqesë autorizim prodhuesi, katalogje për zërat
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALEN - CO viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data