Open Procurement Albania

“ Sistemim, Asfaltim i rrugës Jakov Xoxa dhe vazhdimi pas Unazës ”

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit “ Sistemim, Asfaltim i rrugës Jakov Xoxa dhe vazhdimi pas Unazës ”
Nr. Reference REF-34084-06-23-2022
Vlera / Fondi Limit 17 499 987,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 24-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 11-07-2022
Data e mbajtjes se tenderit 11-07-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1. “SHKELQIMI 07” shpk
2. “ARDMIR ” shpk & “ASI-2A CO” shpk
3. “Bajrami N ” shpk
4. “BEQIRI” shpk
5. “INA” shpk
6. “K.TURJA” shpk
7. “MF INVEST GROUP ” shpk
8. “NIKA” shpk
9. “SARK ” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHKELQIMI 07 SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 10 000 021,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-08-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 56 dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “MF INVEST GROUP ” shpk, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriteret e veçanta të kualifikimit te DST Kapaciteti Teknik, piken 2.3.1, për Punët e ngjashme pasi Puna e ngjashme e paraqitur nga Operatori ekonomik “MF INVEST GROUP” shpk nuk është e njejtë me objektin i cili prokurohet.
  2. “NIKA” shpk, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriteret e veçanta të kualifikimit te DST Kapaciteti Teknik, piken 2.4.2
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHKELQIMI 07 SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHKELQIMI 07 SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHKELQIMI 07 SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHKELQIMI 07 SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data