Open Procurement Albania

Projekti i centralizimit të nyjeve semaforike me Qendrën e Kontrollit dhe Menaxhimit të Trafikut

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Projekti i centralizimit të nyjeve semaforike me Qendrën e Kontrollit dhe Menaxhimit të Trafikut
Nr. Reference REF-50064-11-15-2022
Vlera / Fondi Limit 81 040 227,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 16-11-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 16-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 16-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “H O R I Z O N” shpk
2. “ALBTELECOM” sha
3. “COMMUNICATION PROGRESS” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • COMMUNICATION PROGRESS
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 78 209 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 13-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 (dymbëdhjetë) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. H O R I Z O N shpk, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur sigurimin e ofertes
  -Bilanci i vitit 2021 eshte i pakonfirmuar nga Drejtoria e Tatim taksave
  -Nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi dhe distributori

  1. ALBTELECOM sha, per arsye:
  -Nuk permbush asnje prej kritereve per kualifikim, pasi nuk ka paraqitur oferte teknike, ekonomike-financiare dhe ligjore
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per COMMUNICATION PROGRESS viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Grafiku i Punimeve
  Projekti

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data