Open Procurement Albania

Rindėrtimi i banesave individuale, ndėrtimi dhe rikonstruksioni i infrastrukturės publike dhe ēdo ndėrhyrje tjetėr nė funksion tė rindėrtimit tė kėtyre banesave (Programi i Rindertimit) .

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)
  • Afat i pamjaftueshėm sipas kritereve ligjore tė pėrcaktuara nė nenin 43 tė ligjit 9643 "Pėr Prokurimin Publik" i ndryshuar.

Qarkun Tirane-Lezha-Durres
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Burimi i Financimit: Fondi i Rindėrtimit ne Buxhetin e Shtetit.
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rindėrtimit
Pėrshkrim i Projektit Qeveria Shqiptare pėrmes Fondit Shqiptar tė Zhvillimit ka shpallur kontraktime me vlerė 9 400 410 141 (nėntė miliard e katėrqind milion e katėrqind e dhjetė mijė e njėqind e dyzet e njė) Lekė. E konvertuar nė Euro vlera ėshtė 76,42 milion Euro).
Objekt tenderi pėr Ndėrtim Shtėpi dhe Shkolla nė qarqet e prekura nga Tėrmeti (Nėntor 2019). Financimi ėshtė nga Buxheti i Shtetit. Procedura ėshtė E kufizuar (jo e hapur).
Kjo procedurė parashikon qė palėt e interesuara tė dėrgojnė njė kėrkesė pranė autoritetit dhe mė pas autoriteti pėrzgjedh kualifikon tė interesuarit nė bazė kriteresh dhe Jo Oferte.
Kompanitė apo operatorėt e pėrzgjedhur njoftohen ti dorėzojnė autoritetit oferta dhe nė kėtė fazė autoriteti zgjedh ofertėn mė tė mirė. Kjo procedurė jo e hapur ėshtė e parashikuar nga Ligji pėr Prokurimet Publike (Ligji 9643 neni 31) Ligji paracakton qė Procedura e tillė mund dhe duhet tė pėrdoret vetėm nė raste kur ėshtė e domosdoshme tė behet dallimi ndėrmjet fazės sė pėrzgjedhjes ku trajtohet kualifikimi i kandidatėve dhe fazės sė pėrcaktimit tė operatorit fitues ku shqyrtohet oferta.
Procedura e Kufizuar, bėhet pėr raste tė veēanta dhe kėrkon arsyetim ligjor dhe duke bėrė paranjohje tė ofertuesve (pėrmes fazės sė pėrzgjedhjes) procesi parashikohet me mė shumė risk pėr defekte tė konkurrencės dhe eficensės sė ofertės kundrejt rasteve me Procedurė tė Hapur.
Autoriteti kontraktor do tė duhet tė bėjė me kujdes arsyetimin se pėrse ka zgjedhur kėtė procedurė, argument qė nuk gjendet nė pjesėn pėr akses publik tė dokumentacionit tė tenderėve, dhe as nė ndonjė relacion tė Autoritetit Fondi Shqiptar pėr Zhvillim.
Qeveria pėrzgjedh Procedurė tė Kufizuar duke shmangur konkurrimin ofertimin e Hapur. Nuk respektohet afati 20 ditor pėr dorėzimin e kėrkesės nga konkurrentėt e interesuar.
Objekti i Tenderit Rindėrtimi i banesave individuale, ndėrtimi dhe rikonstruksioni i infrastrukturės publike dhe ēdo ndėrhyrje tjetėr nė funksion tė rindėrtimit tė kėtyre banesave (Programi i Rindertimit).

Fondi / vlera e pėrafėrt e kontratės:

- 6,186,125,775 (gjashtė miliard e njėqind e tetėdhjetė e gjashtė milion e njėqind e njėzet e pesė mijė e shtatėqind e shtatėdhjetė e pesė) lekė pa tvsh.

- Buxheti i vėnė nė dispozicion pėr vitin 2020 ėshtė 5,499,892,262 lekė pa tvsh.

- Nė rastin kur objekti i prokurimit pėrbėhet nga disa artikuj, shumatorja e ēmimeve pėr njėsi ėshtė:
- Versioni 1: Banesė individuale 1+1, vlera 2,188,401 Lekė pa tvsh; Banesė individuale 1+2, vlera 2,507,131 Lekė pa tvsh; Banesė individuale 1+3, vlera 3,163,758 Lekė pa tvsh.
- Versioni 2: Banesė individuale 1+1, vlera 2,184,104 Lekė pa tvsh; Banesė individuale 1+2, vlera 2,501,609 Lekė pa tvsh: Banesė individuale 1+3, vlera 3,177,776 lekė pa tvsh.

Burimi i Financimit: Fondi i Rindėrtimit ne Buxhetin e Shtetit


Objekti i marrėveshjes kuadėr pėrfshin rindėrtimin e banesave individuale, ndėrtimi dhe rikonstruksioni i infrastrukturės publike dhe ēdo ndėrhyrje tjetėr nė funksion tė rindėrtimit tė kėtyre banesave nė territorin e bashkive Durrės, Kamėz, Kavajė, Rrogozhinė, Krujė, Kurbin, Lezhė, Mirditė, Shijak dhe Vorė, sipas projekteve model (1+1, 1+2, 1+3) dhe metodologjive si mė poshtė:
• Versioni 1 – Ndėrtime sipas projekteve model (1+1, 1+2, 1+3) me metodologji modulare, me konstruksion metalik parafabrikat dhe muraturė/panele parafabrikatė fiber cimento (antisizmike, eficience te larte energjie, etj)
•Versioni 2 – Ndėrtime sipas projekteve model (1+1, 1+2, 1+3) me metodologji tradicionale, ndėrtim nė vend, me konstruksion beton arme, me muraturė tulle me termoizolim, etj
Rindėrtimi i Banesave individuale do tė ketė shpėrndarje nė territorin e bashkive tė lartpėrmendura. Rindėrtimit i tyre mund tė bėhet nė mėnyrė tė grupuar ose vec e vec (nė banesat ekzistuese) sipas pėrcaktimit tė shesheve tė ndėrtimit tė caktuara nė Planet e Detyruara Vendore.
Nr. Reference REF-56909-04-27-2020
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 6,186,125,775
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E kufizuar, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Rishpallur Prokurimi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-04-2020
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 08-05-2020
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 08-05-2020
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės Kohėzgjatja e kontratės/kontratave nė kuadėr tė kėsaj marrėveshje kuadėr do tė jetė deri nė 6 (gjashtė) muaj nga momenti i lidhjes ose me afat me tė shkurtėr nė varėsi tė veēantisė sė objektit.
Ankesa
Arsyeja e Anulimit
Shėnime Nė datė 28-04-2020 ėshtė shpallur nė sistemin elektronik tė APP-sė , tenderi me Objekt : “Rindėrtimi i banesave individuale, ndėrtimi dhe rikonstruksioni i infrastrukturės publike dhe ēdo ndėrhyrje tjetėr nė funksion tė rindėrtimit tė kėtyre banesave”.
Afati pėr dorėzimin pėr dorėzimin kėrkesave pėr pjesėmarrje eshte data 08.05.2020, vetėm 10 data afat.
Shėnim i Albanian Institute Of Science: Nuk u respektua afati 20 ditor pėr dorėzimin e kėrkesės nga konkurrentėt e interesuar ( Neni 43 i Ligjit Nr. 9643 Pėr Prokurimin Publik”, i ndryshuar).
(Kliko kėtu)

AIS ka monitoruar procedurat dhe ka njoftuar publikisht mbi konstatimet mbi shkeljet ligjore.

• Newsletter 20 Mars 2020

• Tender Programi i Rindėrtimit, Pjesa e Mbėshtetur nga Buxheti i Shtetit ( Publikuar ne 18/03/2020) .
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Buletini i Posaēėm Nr. 23 datė 28 Prill 2020
Specifikime Teknike
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Ligj Nr. 97/2019 Pėr Miratimin e Aktit Normativ, me Fuqinė e Ligjit, Nr. 9, Datė 16.12.2019, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore”

Akt Normativ Nr. 9, datė 16.12.2019 Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore

Ligj Nr. 88/ 2019 Pėr Buxhetin e Vitit 2020

VKM Nr. 202, datė 5.3.2020 “Pėr pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, miratuar nė Buxhetin e vitit 2020, pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale”

VENDIM Nr.306, datė 15.4.2020 Pėr disa Ndryshime nė Vendimin Nr.202, datė 5.3.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, miratuar nė Buxhetin e Vitit 2020,pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale

VKM Nr.336, datė 23.04.2020 Pėr disa Ndryshime dhe Shtesa nė Vendimin Nr.202, Datė 5.3.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, Miratuar nė Buxhetin e Vitit 2020, pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale”

VKM Nr. 186, Datė 26.02.2020 “Pėr Caktimin e Njėsive Zbatuese pėr Rindėrtimin e Shtėpive Individuale”.

VKM Nr.338, Datė 23.04.2020 pėr disa ndryshime nė Vendimin Nr.186, Datė 26.2.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Caktimin e Njėsive Zbatuese pėr Rindėrtimin e Shtėpive Individuale”.

VKM Nr.307, Datė 16.04.2020 “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit pėr Financimin e Rikonstruksionit dhe tė Ndėrtimit tė Infrastrukturės Publike, nė Funksion tė Rindėrtimit tė Banesave Individuale dhe Caktimin e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit si Njėsi Zbatuese”..

Contract Notice

Standard Tender Documents

Relacion Teknik Plotėsues Punime Infrastrukture Pėr Banesat Individuale

Projekti Konstruktiv "Projekte Model" per Rindertimin e Shtepive Individuale, me Kosto te ulet dhe Eficence Energjie

Relacion Arkitektonik

Skice – Ide Orientuese Mbi Punimet e Infrastruktures

Raport Teknike

Relacion Teknik “Projekte Model per Rindertimin e Shtepive Individuale”

Plan Mobilimi

Projekti Arkitektonik

Specifikimet Teknike Projekti Ndertimor (Konstruksioni) Objekti: Projekte Model ” Per Rindertimin e Shtepive Individuale me Kosto te Ulet dhe Eficence Energjie”.

Shenime Teknike te Furnizimit me Uje.

Projekt Elektrik

Impianti i Mbrojtjes Nga Zjarri

Lista me Zerat Kryesore Banesat Individuale - Versioni 1

Lista me Zerat Kryesore Banesat Individuale - Versioni 2

Relacion Teknik “Per Projektin e Instalimeve Hidro-Sanitare”

Specifikime Teknike “Projekte Model” pėr Rindėrtimin e Shtėpive Individuale, me Kosto tė Ulėt dhe Efiēencė Energjie

Rindėrtimi i shtėpive individuale nė zonat e prekura nga tėrmeti (Programi i Rindertimit).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)
  • Afat i pamjaftueshėm sipas kritereve ligjore tė pėrcaktuara nė nenin 43 tė ligjit 9643 "Pėr Prokurimin Publik" i ndryshuar.

Qarkun Tirane-Lezha-Durres
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Burimi i Financimit: Fondi i Rindėrtimit ne Buxhetin e Shtetit.
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rindėrtimit
Pėrshkrim i Projektit Qeveria Shqiptare pėrmes Fondit Shqiptar tė Zhvillimit ka shpallur kontraktime me vlerė 9 400 410 141 (nėntė miliard e katėrqind milion e katėrqind e dhjetė mijė e njėqind e dyzet e njė) Lekė. E konvertuar nė Euro vlera ėshtė 76,42 milion Euro).
Objekt tenderi pėr Ndėrtim Shtėpi dhe Shkolla nė qarqet e prekura nga Tėrmeti (Nėntor 2019). Financimi ėshtė nga Buxheti i Shtetit. Procedura ėshtė E kufizuar (jo e hapur).
Kjo procedurė parashikon qė palėt e interesuara tė dėrgojnė njė kėrkesė pranė autoritetit dhe mė pas autoriteti pėrzgjedh kualifikon tė interesuarit nė bazė kriteresh dhe Jo Oferte.
Kompanitė apo operatorėt e pėrzgjedhur njoftohen ti dorėzojnė autoritetit oferta dhe nė kėtė fazė autoriteti zgjedh ofertėn mė tė mirė. Kjo procedurė jo e hapur ėshtė e parashikuar nga Ligji pėr Prokurimet Publike (Ligji 9643 neni 31) Ligji paracakton qė Procedura e tillė mund dhe duhet tė pėrdoret vetėm nė raste kur ėshtė e domosdoshme tė behet dallimi ndėrmjet fazės sė pėrzgjedhjes ku trajtohet kualifikimi i kandidatėve dhe fazės sė pėrcaktimit tė operatorit fitues ku shqyrtohet oferta.
Procedura e Kufizuar, bėhet pėr raste tė veēanta dhe kėrkon arsyetim ligjor dhe duke bėrė paranjohje tė ofertuesve (pėrmes fazės sė pėrzgjedhjes) procesi parashikohet me mė shumė risk pėr defekte tė konkurrencės dhe eficensės sė ofertės kundrejt rasteve me Procedurė tė Hapur.
Autoriteti kontraktor do tė duhet tė bėjė me kujdes arsyetimin se pėrse ka zgjedhur kėtė procedurė, argument qė nuk gjendet nė pjesėn pėr akses publik tė dokumentacionit tė tenderėve, dhe as nė ndonjė relacion tė Autoritetit Fondi Shqiptar pėr Zhvillim.
Qeveria pėrzgjedh Procedurė tė Kufizuar duke shmangur konkurrimin ofertimin e Hapur. Nuk respektohet afati 20 ditor pėr dorėzimin e kėrkesės nga konkurrentėt e interesuar.
Objekti i Tenderit Rindėrtimi i shtėpive individuale nė zonat e prekura nga tėrmeti (Programi i Rindertimit)..

Burimi i Financimit: Fondi i Rindėrtimit ne Buxhetin e Shtetit.
Fondi / vlera e pėrafėrt e kontratės:
- 5,225,192,287.5 (pesė miliard e dyqind e njėzet e pesė milion e e njėqind e nėntėdhjetė e dy mijė e dyqind e tetėdhjetė e shtatė mijė pikė pesė) lekė pa tvsh.
- 6,270,230,745 (gjashtė miliard e dyqind e shtatėdhjetė milion e dyqind e tridhjetė mijė e shtatėqind e dyzet e pesė) lekė me tvsh.


Objekti i marrėveshjes kuadėr pėrfshin rindėrtimin e shtėpive individuale sipas projekteve model (1+1, 1+2, 1+3) nė territorin e bashkive:
• Durrės,
• Kamėz,
• Kavajė,
• Rrogozhinė,
• Krujė,
• Kurbin,
• Lezhė,
• Mirditė,
• Shijak
• Vorė.

Rindėrtimi i shtėpive individuale do tė ketė shpėrndarje nė territorin e bashkive tė lartpėrmendura. Rindėrtimit i tyre mund tė bėhet nė mėnyrė tė grupuar ose vec e vec (nė shtėpitė ekzistuese) sipas pėrcaktimit tė shesheve tė ndėrtimit tė caktuara nė Planet e Detyruara Vendore. (Programi i Rindertimit).
Nr. Reference REF-53475-03-09-2020
Kodi CPV
44211000-2 - Ndėrtesa tė parafabrikuara,
Vlera / Fondi Limit 5,225,192,288
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės E kufizuar, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-03-2020
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-03-2020
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-03-2020
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 24 muaj
Ankesa
Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
Shėnime Nė datė 10-03-2020 ėshtė shpallur nė sistemin elektronik tė APP-sė , tenderi me Objekt : “Rindėrtimi i shtėpive individuale nė zonat e prekura nga tėrmeti (nė kuadėr tė procesit tė rindėrtimit)”.
Afati fillestar pėr dorėzimin pėr shprehje interesi 19-03-2020 vetėm 9 data afat.
Shėnim i Albanian Institute Of Science: Nuk u respektua afati 20 ditor pėr dorėzimin e kėrkesės nga konkurrentėt e interesuar ( Neni 43 i Ligjit Nr. 9643 Pėr Prokurimin Publik”, i ndryshuar).
(Kliko kėtu)

Duke iu referuar Shtojcės Dt. 1 (Dokumentet me poshtė ), Autoriteti Kontraktor ( FSHZH ) vendos te bėjė modifikime nė dokumentat standarte tė tenderit dhe shtyn afatin kohor pėr dorėzimin e kėrkesės pėr shprehje interesi:
Ishte: Afati kohor pėr dorėzimin e kėrkesės pėr shprehje interesi: 19.03.2020 .
Bėhet: Afati kohor pėr dorėzimin e kėrkesės pėr shprehje interesi: 27.03.2020.

Sipas njoftimit nė Buletinin Nr. 19 datė 14 Prill 2020, u bė anulimi i procedurės me arsyetimin: “Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit”.AIS ka monitoruar procedurat dhe ka njoftuar publikisht mbi konstatimet mbi shkeljet ligjore.

• Newsletter 20 Mars 2020

• Tender Programi i Rindėrtimit, Pjesa e Mbėshtetur nga Buxheti i Shtetit ( Publikuar ne 18/03/2020) .
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi
Specifikime Teknike
Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
Raport Teknik
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Anulimi i Tenderit
Ligj Nr. 97/2019 Pėr Miratimin e Aktit Normativ, me Fuqinė e Ligjit, Nr. 9, Datė 16.12.2019, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore”

Akt Normativ Nr. 9, datė 16.12.2019 Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore

VKM Nr. 202, datė 5.3.2020 “Pėr pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, miratuar nė Buxhetin e vitit 2020, pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale”

Vendim i miratuar nė mbledhjen e Kėshillit tė Ministrave, datė 15 Prill 2020, Vendim per Disa ndryshime nė Vendimin nr.202, datė 5.3.2020, tė Kėshillit tė ministrave, “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, Miratuar nė Buxhetin e vitit 2020, pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale”.

VENDIM Nr.306, datė 15.4.2020 Pėr disa Ndryshime nė Vendimin Nr.202, datė 5.3.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, miratuar nė Buxhetin e Vitit 2020,pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale

VKM Nr. 186, Datė 26.02.2020 “Pėr Caktimin e Njėsive Zbatuese pėr Rindėrtimin e Shtėpive Individuale”.

VKM Nr.338, Datė 23.04.2020 pėr disa ndryshime nė Vendimin Nr.186, Datė 26.2.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Caktimin e Njėsive Zbatuese pėr Rindėrtimin e Shtėpive Individuale”.

VKM Nr.307, Datė 16.04.2020 “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit pėr Financimin e Rikonstruksionit dhe tė Ndėrtimit tė Infrastrukturės Publike, nė Funksion tė Rindėrtimit tė Banesave Individuale dhe Caktimin e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit si Njėsi Zbatuese”..

VKM Nr. 337, Datė 23.04.2020 Pėr disa Ndryshime nė Vendimin Nr.307, Datė 16.4.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, pėr Financimin e Rikonstruksionit dhe Ndėrtimit tė Infrastrukturės Publike, nė Funksion tė Rindėrtimit tė Banesave Individuale dhe Caktimin e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit si Njėsi Zbatuese”.

VKM Nr.336, datė 23.04.2020 Pėr disa Ndryshime dhe Shtesa nė Vendimin Nr.202, Datė 5.3.2020, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit, Miratuar nė Buxhetin e Vitit 2020, pėr Financimin e Rindėrtimit tė Banesave Individuale”

Ligj Nr. 88/ 2019 Pėr Buxhetin e Vitit 2020

English Reconstruction of individual houses in areas affected by the earthquake - bidding documents

Standard Documents Accelerated Procedure - Reconstruction Work

Projekti mekanik

Projekti Arkitektonik

Relacion Arkitektonik

Impianti i mbrojtjes nga zjarri “Projekte model per rindertimin e shtepive Individuale”

Projekt model tip 3+1; per rindertimin e shtėpive individuale, me kosto te ulet dhe eficence energjie model 3 _ sip. 93.8 m2 _ 3+1

Planimetri Kati

Relacion teknik “Projekte model per rindertimin e shtepive individuale”

Projekte Model per Rindertimin e Shtepive Individuale

Relacion Teknik mbi qendrueshmerine konstruktive

Relacion Teknik“Per projektin e instalimeve hidro-sanitare”

Specifikime Teknike

Projekti Konstruktiv "Projekte model" Per Rindertimin e Shtepive Individuale, me kosto te ulet dhe eficence energjie

Shtojca. DT. 1

Projekte Model per Rindertimin e Shtepive Individuale (Pamje).

Specific Procurement Notice – Procurement of Works for :”Construction of individual houses in areas affected by the earthquake” - FINANCIAL TIMES notice.

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data