Open Procurement Albania

Supervision of rehabilitation of three national roads section: Vlore – Orikum Road (10.6km), Shėngjin – Baks-Rrjoll Road (13km) and Zgosht-Ura e Cerenecit Road (47.1km)

Qarkun Vlore-Elbasan-Diber-Lezhe
Kredia Nr IBRD loan 8850-AL
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rrugėve Lidhėse Rajonale dhe Lokale.
Pėrshkrim i Projektit Projekti i Konektivitetit tė Rrugėve Rajonale dhe Lokale shenjon njė hap tė rėndėsishėm nė dobi tė qytetarėve. Ai parashikon impakt nė rritjen potenciale tė aktiviteteve bujqėsore dhe turisitike duke pėrmirėsuar aksesin nė zonat e pėrzgjedhura, si dhe forcim tė kapaciteteve tė bashkive pėr menaxhimin e aseteve tė tyre rrugore.

Buxheti: 50 milionė USD.
Kohėzgjatja: 2018 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Fier, Korēė, Shkodėr); 3 bashki (Fier, Pogradec, Shkodėr)
Pėrfitues: 80 mijė banorė
Objektivi i Programit: Pėrmirėsimi i aksesit nė qendrat e pėrzgjedhura bujqėsore dhe turistike dhe forcimi i kapaciteteve tė bashkive pėr tė menaxhuar asetet e tyre rrugore. Programi ėshtė ndėrtuar mbi dy shtylla kryesore: reduktimin e kohės dhe kostos sė udhėtimit pėr shkak tė rrugėve mė tė mira dhe mė tė shpejta; dhe lidhja e shtuar me qendrat turistike dhe qasja e prodhuesve bujqėsorė drejt tregjeve dhe qendrave agropėrpunuese.
Objekti i Tenderit Supervision of rehabilitation of three national roads section: Vlore – Orikum Road (10.6km), Shėngjin – Baks-Rrjoll Road (13km) and Zgosht-Ura e Cerenecit Road (47.1km)
Nr. Reference Ref: EBRD/RLRCP/CS/2020/4
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-03-2020
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės The Assignment is expected to start on June 2020 and has an estimated overall duration of 12 months and a further 24 months of Defects Notification Period
Ankesa
Arsyeja e Anulimit
Shėnime
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Ligj Nr. 97/2019 Pėr Miratimin e Aktit Normativ, me Fuqinė e Ligjit, Nr. 9, Datė 16.12.2019, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore”

Akt Normativ Nr. 9, datė 16.12.2019 Pėr Pėrballimin e Pasojave tė Fatkeqėsisė Natyrore

Ligj Nr. 88/ 2019 Pėr Buxhetin e Vitit 2020

Vendim Nr. 165, Datė 19.2.2020 “Pėr Caktimin e Njėsive Zbatuese pėr Projektimin, Rindėrtimin dhe Rikonstruksionin e Objekteve Arsimore”.

VKM Nr.212, datė 11.3.2020 "Pėr Pėrdorimin e Fondit tė Rindėrtimit pėr Financimin e Rindėrtimit tė Objekteve Arsimore”

VKM Nr. 199, datė 4.3.2020 "Pėr Miratimin e Dokumenteve Standarde tė Procedurės sė Prokurimit, tė Kritereve tė Vlerėsimit tė Ofertės Fituese, Kushteve tė Marrėveshjes Kuadėr dhe tė Kontratės pėr Procesin e Rindėrtimit”

Shtojca 22 - Formulari i Njoftimit tė Operatorėve Ekonomikė tė Suksesshėm nė Marrėveshjen Kuadėr - Data: 27.04.2020.

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data