Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
34 70 104 3,599,990,290 88 2,890,283,876 2,503,828,386

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Plotesimi i infrastruktures spitalore ne katin 1 ne Godinen e Gjinekologjise 6,610,825 Njoftuar Fituesi ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. 6,593,716.67
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr " Riparim Sistemi oksigjenimit te DSR Diber" 2,591,500 Njoftuar Fituesi GTS SHPK 2,591,500.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės "Realizim punimesh per rikostruksionin e zyrave te Administrates ne SUT" 41,125,073 Shpallur Procedura
Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Fondi i Sigurimit tė Detyrueshėm tė Kujdesit Shėndetėsor Mirembajtje e objekteve ndertimore 783,000 Njoftuar Fituesi ALVORA 499,800.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė, Durrės, Dibėr” 131,310,315 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan 162,250,453 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė” 118,652,760 Shpallur Procedura
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier” 130,414,007 Shpallur Procedura
Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Universiteti i Mjekėsisė Tiranė Rikonstruksioni i tarraces se paraklinikut dhe bodrumeve te dekanatit te FM-se 16,399,882 Njoftuar Fituesi 2 N 12,789,616.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Rikonstruksion i godines se administrates per nevoja te Spitalit Rajonal Vlore 7,800,000 Lidhur Kontrata 2Z KONSTRUKSION SHPK 7,700,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Rikonstruksion i ambjenteve te terapise ditore prane urgjences spitalore te Drejtorise se Sherbimit Spitalor Korce. 2,832,632 Shpallur Procedura
Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Qendra Spitalore Universitare "Nėnė Tereza" Perforcim i ures qe lidh godinen e 6-Kateshit me godinen e Kardiokirurgjise ne QSUT 1,556,616 Lidhur Kontrata Intelligent Building Solution (I.B.S.) 1,265,612.50
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 2 Rikonstruksioni i ambjenteve te reanimacionit te sherbimit te kardio-kirurgjise 6,710,629 Lidhur Kontrata S. A G SHPK 5,456,260.00
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Loti 1 Rikonstruksioni i ambienteve te laboratorit mikrobiologjik 6,646,042 Lidhur Kontrata S. A G SHPK 5,333,471.68
Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier Drejtoria e Spitalit Rajonal Fier RIKONSTRUKSIONI I GODINES SE PEDIATRISE SE SPITALIT RAJONAL FIER 46,439,224 Njoftuar Fituesi BEGA-07 SHPK & 2Z KONSTRUKSION SHPK 37,789,820.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Rikonstruksion i ambjentit per mbetjet Spitalore 867,787 Lidhur Kontrata ALVORA 733,598.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.2 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Berat, Korēė dhe Elbasan” 82,183,836 Lidhur Kontrata SIRETA 2F SHPK 69,973,539.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.4 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Gjirokastėr, Vlorė dhe Fier” 95,246,385 Lidhur Kontrata B-93 & TOTILA 76,134,140.83
Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Drejtoria e Spitalit Rajonal Lezhė Rikonstruksion ne spitalin Lezhe dhe shtese per Maternitetin Lezhe , faza e pare ndertimi i maternitetit te ri 294,727,590 Lidhur Kontrata SHPRESA SHPK 281,395,350.34
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.1 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Tiranė dhe Durrės” 105,699,372 Lidhur Kontrata DAJTI PARK 2007 & GLAVENICA 79,471,103.00
Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė Lot.3 “Rikonstruksion i disa QSH- ve nė qarqet Shkodėr, Kukės, Lezhė, Dibėr ” 68,217,907 Lidhur Kontrata NDREGJONI SHPK 55,769,968.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Rikonstruksion i ambjenteve ekzistuese per riakomodimin e pacienteve/personelit mjekesor ne S.U.O.GJ “Mbreteresha Geraldine". 14,500,000 Lidhur Kontrata ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. 14,483,349.17
Spitali Rajonal Durrės Spitali Rajonal Durrės PUNIME HIDROIZOLIMI I TARRACAVE TE KIRURGJISE DHE FARMACISE-REZONANCES-MORGUT ME PVC PER SPITALIN RAJONAL DURRES 2,916,593 Lidhur Kontrata Meni SHPK 1,664,568.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Drejtoria e Spitalit Rajonal Berat Rikonstruksion dhe Shtese Materniteti per Spitalin Rajonal Berat. 187,258,021 Njoftuar Fituesi TOTILA & RAFIN COMPANY & ED KONSTRUKSION 183,797,885.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Rehabilitim i godines se Maternitetit dhe ndertim trau elektrik te Spitalit Rajonal Peshkopi 2,082,724 Lidhur Kontrata RADIKA 1,656,841.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Rikonstruksion i pavionit dhe ndėrtimi i sallave tė operacionit tė kėmbės diabetike, nė SUT. 56,125,511 Lidhur Kontrata 4 AM SHPK 55,735,195.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr " Ndertim linje ujesjellesi per furnizimin me uje te Spitalit Rajonal Diber " 2,600,320 Lidhur Kontrata VLLAZNIA NDERTIM I.S 2,568,740.00
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Kalim kabines elektrike nga 6kv ne 20kv per Spitalin Rajonal Vlore 2,853,901 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje SHTRIMI DHE ASFALTIMI I SHESHEVE TE SPITALIT 1,679,200 Lidhur Kontrata SHKELQIMI 07 1,660,700.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Kukės Rikonstruksion Spitalit Rajonal Kukes”-faza I (blloku operator dhe urgjenca , maternitetit , administrata) 163,832,500 Lidhur Kontrata CURRI 162,719,557.08


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.