Open Procurement Albania

Open Procurement Albania - Qeverisja vendore

Tė dhėnat mė tė fundit

Ankand
Prerjen, transportin dhe shitjen e materialit drusor tė shkulur dhe tė thyer nga dėbora por i perdorshem nė kembe dhe tė rrezuar dhe materialit drusor tė sekuestruar".

Loti II: "Shitja e materialit drusor tė sekuestruar", me vlerė fillestare 575 310 (Peseqind e shtatedhjete e pese mije e treqind e dhjete) lekė.

Prerjen, transportin dhe shitjen e materialit drusor tė shkulur dhe tė thyer nga dėbora por i perdorshem nė kembe dhe tė rrezuar dhe materialit drusor tė sekuestruar".

Loti I: "Prerjen, transportin dhe shitjen e materialit drusor tė shkulur dhe tė thyer nga dėbora por i perdorshem nė kembe dhe tė rrezuar", me vlerė fillestare i llogaritur sipas Vendimit tė Kėshillit tė Ministrave Nr. 1064 datė 22.12.2010, "Pėr disa ndryshime nė Vendimin e Keshillit te Ministrave Nr.391, datė 21.06.2006, "Pėr caktimin e tarifave nė sektorin e pyjeve dhe kullotave", tė jetė 269 719 (Dyqind e gjashtedhjete e nente mije e shtateqind e nentembedhjete) lekė.

Materiali skrap ėshtė pėrfituar nga nxjerja jashtė pėrdorimit e mjeteve motorrike tė bashkisė si dhe materiale tė ndryshme ( te konvertuara ne skrap metalik) tė magazinuara nė bashki me njė peshė totale 8920 kg.
Dhėnien me qira tė fondit pyjor me sipėrfaqe prej 2.13 ha nė pronėsi tė Bashkisė Korēė pėr veprimtari turistike dhe mjedise sportive (Pista e Skive Dardhė).
Shitje e lendes drusore ” ne sasine prej 1172 m 3.
Pėrshkrim i shkurtėr i objektit tė shitjes: Materiali drusor eshte pjese e ekonomise pyjore “Leproj” – NJA Malzi, i krijuar si pasoje e prerjeve te paligjshme ne fondin pyjor.

mė shumė
Malësi e Madhe Shkodër Tropojë Has Vau i Dejës Fushë-Arrëz Pukë Kukës Mirditë Lezhë Dibër Mat Kurbin Klos Krujë Bulqizë Tiranë Kamëz Vorë Shijak Durrës Kavajë Rrogozhinë Peqin Elbasan Librazhd Prrenjas Cërrik Belsh Lushnje Divjakë Fier Patos Roskovec Urë Vajgurore Kuçovë Gramsh Pogradec Pustec Maliq Devoll Korçë Skrapar Poliçan Berat Mallakastër Vlorë Selenicë Memaliaj Këlcyrë Përmet Kolonjë Tepelenë Libohovë Gjirokastër Himarë Sarandë Delvinë Finiq Konispol Dropull

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data