Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
72 230 3500 3,128,568,909 3,216 3,081,976,060 3,110,170,090

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 6 - "Blerje fruta dhe perime" 95,648 Njoftuar Fituesi 4 S 1700 leke per njesi.
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 4- "Blerje ushqime koloniale" 122,259 Njoftuar Fituesi 4 S 8300 leke per njesi.
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 2- "Blerje bulmeti dhe nenprodukte te tij" 173,745 Njoftuar Fituesi 4 S 575 leke per njesi.
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 1 - "Blerje buke gruri " 91,667 Njoftuar Fituesi HYSI SHPK 59 leke per njesi.
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 5 - "Blerje veze" 27,338 Njoftuar Fituesi SOFIA MYFTARI 14 leke per njesi.
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Lot 3 - "Blerje mishi " 146,963 Njoftuar Fituesi SOFIA MYFTARI 350 leke per njesi.
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Sherbim i Ruajtjes dhe Sigurise 5,588,107 Njoftuar Fituesi KUMRIA 1 SHPK 5,528,107.16
Spitali Rajonal Vlorė Spitali Rajonal Vlorė Riparim dhe mirembajte autoambulanca per nevoja te SRV 399,100 Njoftuar Fituesi ALSTEZO SHPK 216,100.00
Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Drejtoria e Spitalit "Ihsan Cabej" Lushnje Dezinfektimi per spitalin Lushnje nga Covid-19. 988,560 Njoftuar Fituesi LOERMA 985,113.84
Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Spitali Universitar "Shefqet Ndroqi" Tiranė Sherbim Mirembajtje e mjeteve te transportit, nderrim gomash, bateri, vajra te S. U. SHEFQET NDROQI, Tirane 980,000 Njoftuar Fituesi KLOSI-R COMPANY 976,000.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Sherbim riparim tapeti anti baktereologjik (PVC) ne reanimacionin e bebeve, Bllokun Operator ne Obstetrike si dhe Bllokut Operator ne Gjinekologji. 850,000 Njoftuar Fituesi ED KONSTRUKSION SHPK 849,800.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Dibėr " Riparim Sistemi oksigjenimit te DSR Diber" 2,591,500 Njoftuar Fituesi GTS SHPK 2,591,500.00
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 10 Oxygen Gaz per perdorim mjeksor, i kompresuar x 100% 794,880 Njoftuar Fituesi MESSER ALBAGAZ SHPK 34.56 leke per njesi.
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 4 Glucose 5% - 500 ml 93,198 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 93 leke per njesi.
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 5 Sodium chloride 0.9% - 500 ml 1,558,397 Njoftuar Fituesi FLORFARMA SHPK 103.00 Lekė per njesi
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 1 Potassium chloride 75 mg/ml -10 ml 61,978 Njoftuar Fituesi MEDICAMENTA SHPK 61.9 leke per njesi
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 6 Bemiparine sodium 3500 IU Anti- Xa /0.2ml - 0.2 ml 133,852 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 334.6 leke per njesi
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 3 Omeprazole 40 mg 96,597 Njoftuar Fituesi Albanian New Farm SHPK 470 leke per njesi
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Blerje Artikujsh Ushqimore 787,699 Lidhur Kontrata 4 S 787,600.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Mat Blerje Artikujsh Ushqimore 787,699 Lidhur Kontrata 4 S 787,600.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Evadim, transport dhe trajtim i mbetjeve te rrezikshme spitalore, per vitin 2020 1,170,000 Lidhur Kontrata ECO RICIKLIM 1,170,000.00
Spitali Sarandė Spitali Sarandė Sherbimi i mirembajtjes se automjeteve 611,665 Lidhur Kontrata FLADY PETROLEUM 604,150.00
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Blerje oksigjen i lenget mjekesor - 2020 2,433,960 Lidhur Kontrata MESSER ALBAGAZ SHPK 2,433,960.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Sherbim per Dezinfektimin e SUT per luftimin e epidemise COVID-19 dhe sherbimin D.D.D. per nje periudhe nje mujore 1,300,000 Lidhur Kontrata EUROMED SHPK 1,299,945.30
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 8- Pancuronium bromide 648,000 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 648,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 6- Omeprazole 1,290,000 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 1,290,000.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 5- Sodium chloride 52,520 Lidhur Kontrata FLORFARMA SHPK 52,520.00
Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Shėrbimi Kombėtar i Urgjencės Blerje karburant pėr nevoja tė QKUM-sė 1,555,840 Njoftuar Fituesi Kastrati SHA - Kastrati SHPK
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 9- Metamizole sodium 20,600 Lidhur Kontrata Aldosch-Farma SHPK 20,600.00
Spitali Universitar i Traumės Spitali Universitar i Traumės Loti Nr. 4-Sodium bicarbonate 137,280 Lidhur Kontrata Aldosch-Farma SHPK 137,280.00


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.