Open Procurement Albania

Paraqitje grafike e rezultateve sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nuk u gjetėn tė dhėna pėr tu vizualizuar

Rezultate pėrmbledhėse sipas kritereve tė pėrzgjedhura

Nr. i institucioneve tenderuese Nr. i operatorėve ekonomik Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
58 28 2286 8,299,280,320 - - -

Lista e tenderave

Autoritet Prokurues Institucion Tenderues Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Lekė Statusi i Tenderit Operator Ekonomik Kontraktues Vlera fituese
Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Qendra Spitalore "Xhafer Kongoli" Elbasan Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 22,112,429 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 6 Anti-infektive te pergjithshem Cefuroxime 1500 mg Flakon 147,806 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 13 Anestezi Reanimacion Fentanyl 50 mcg/ml - 10ml Ampule 13,636 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 4 Sistemi kardiovaskular Olmesartan 40 mg Tablete 8,021 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 18 Organet e shqisave Dexamethasone + Neomycin sulphate + Polymyxin B Pomade oftalmike x (1 mg + 3.500 I.U. + 6.000 I.U.)/gr - 3.5 gr Tubet 4,576 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 32 Organet e shqisave Tobramycin 3 mg/ml - 5ml Flakon 8,482 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 35 Organet e shqisave Tobramycin + Dexamethasone (3mg + 1mg)/ml - 5ml Flakon 13,218 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 40 Sistemi respirator Carbocisteine 50 mg/ml - 200 ml Flakon 109,708 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 42 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Fusidic acid 2% - 15 gr Tubet 30,924 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 43 Organet e shqisave Ciprofloxacin 3 mg/ml - 5 ml Flakon 2,341 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 44 Psikiatria Lorazepam 2.5 mg Tablete 103 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 55 Sistemi kardiovaskular Nitroglycerine 0.3 mg Tablete 20,145 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 57 Sistemi muskolo-skeletik Ibuprofen 200 mg Tablete/ Kapsule 4,914 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 60 Sistemi kardiovaskular Moxonidine 2,676 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 61 Lende kontrasti per CT Iodine x 300mg/ml 558,079 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 63 Organet e shqisave Betamethasone Chloramphenicol 4,816 Anuluar Procedura
Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Drejtoria e Spitalit Rajonal Gjirokastėr Loti 64 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Aspart biphazic [Soluble Insulin Aspart (30%) and Protamine crystallised Insulin Aspart (70%)] (recombinant DNA) 3,875 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 10 Sistemi kardiovaskular Dopamine 10 mg/ml - 5 ml Ampule 14,449 Anuluar Procedura MEGAPHARMA SHPK 8,440.00
Operatori i Shėrbimeve tė Kujdesit Shėndetėsor Operatori i Shėrbimeve tė Kujdesit Shėndetėsor Blerje barnash dhe materiale mjeksore pėr nevojat e qendrave shėndetėsore /ambulancave /qendrave te specialiteteve pėr periudhen 2020-2021. 158,495,126 Anuluar Procedura
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Loti Nr.3 – Serume dhe reagente te ndryshem 1,022,600 Anuluar Procedura
Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Qendra Kombėtare e Transfuzionit tė Gjakut Loti Nr. 2 - Filtra Deleukocitar 1,418,000 Anuluar Procedura
Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Spitali Universitar Obstetrik-Gjinekologjik "Mbretėresha Geraldinė", Tiranė Kaldaja me qira 2,200,000 Anuluar Procedura SULOLLARI SHPK 1,969,000.00
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 97 Anti-infektive te pergjithshem Nalidixic Acid 500 mg Tablete 8,904 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 96 Metabolizmi dhe trakti tretes Insulin Aspart biphazic [Soluble Insulin Aspart (30%) and Protamine crystallised Insulin Aspart (70%)] (recombinant DNA) 100 UI/ml - 3 ml Shiringe e para pergatitur 108,488 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 94 Organet e shqisave Betamethasone Chloramphenicol (2mg 5mg)/ml - 5 ml Flakon 9,633 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 1 Metabolizmi dhe trakti tretes Domperidone 10 mg 1,701 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 5 Sistemi kardiovaskular Amlodipine 5 mg Tablete 3,412 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 6 Sistemi respirator Theophylline 350 mg Tablete/ Kapsule 17,025 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 9 Metabolizmi dhe trakti tretes Bisacodyl 5mg Tablete 8,001 Anuluar Procedura
Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Drejtoria e Shėrbimit Spitalor Korēė Loti 12 Gjaku dhe organet formuese te gjakut Warfarin sodium 3 mg Tablete 1,367 Anuluar Procedura


Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.