Open Procurement Albania

Loti 91 Filgastrim

Contracted Institution Central Purchasing Operator
Tenderer Institution
Tender object “B1 - Blerje barna sistemet Anestezi reanimacion, Anti tuberkulare, Antineoplastike dhe imunomodulatore, Barna antiparazitare, Barna dermatologjike, Barna hormonale sistemike hormonet seksuale, Lëndë kontrasti për CT, Lëndë kontrasti për MRI, Lëndë kontrasti gastrointestinale, Metabolizmi dhe trakti tretës, Psikiatria, Sistemi kardiovaskular”, ndarë në 117 lote
Loti 91 Filgastrim

Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Reference No. REF-87282-05-26-2026
CPV Code
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 57 506 154,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 28-05-2026
Last date of Submitted Documents 29-06-2026
Tender Held Date 29-06-2026
No. of Bidders 3
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date 27-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 24 Muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. OE PEGASUS sh.p.k me NUIS J62903750A ka paraqitur në SPE për këtë procedurë prokurimi vetëm dokumentin “Vërtetim xhiro” duke mos plotësuar asnjë nga kërkesat për kualifikim të paraqitura në DST dhe asnjë ofertë ekonomike.OE skualifikohet.

    2. REJSI FARMA shpk J91419001U Vlera e ofruar: 26,785,882.20 – njëzet e gjashtë milionë e shtatëqind e tetëdhjetë e pesë mijë e tetëqind e tetëdhjetë e dy presje njëzet Lekë pa TVSH

    Cancellation reason
    Additions Ne date 27.08.2026 eshte publikuar njoftim fituesi i Minikonkursit te pare ne Marreveshje Kuader, OE i suksesshem MEGAPHARMA shpk vlera e ofruar: 25,831,025 leke pa TVSH.
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"