Open Procurement Albania

Loti 4: “Blerje kite, reagentë dhe materiale konsumi për laboratorin, për aparatin Maglum 800/ ose ekuivalentin e tij”

Contracted Institution Central Purchasing Operator
Tenderer Institution
Tender object Loti 4: “Blerje kite, reagentë dhe materiale konsumi për laboratorin, për aparatin Maglum 800/ ose ekuivalentin e tij”
Burimi i financimit: Buxheti i shtetit
Reference No. REF-92342-07-03-2026
CPV Code 33696500-0 - Reagentë për laborator, 24322210-2 - Methanol, 33696200-7 - Reagentë për analizat e gjakut,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 3 648 000,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 06-07-2026
Last date of Submitted Documents 05-08-2026
Tender Held Date 05-08-2026
No. of Bidders 2
Bidders 1. “SWISSMED” sh.p.k.
2. “GENIUS” shpk
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • SWISSMED SHPK
  • The winning bid ALL without vat 2 761 000,00
    Bidder Announcement date 26-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date Kohëzgjatja e kontratës ose afati i zbatimit të kontratës: Sipas kerkesave te Laboratorit deri më 31.12.2026.
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nuk ka pasur operatore ekonomike te skualifikuar
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"