Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i qendrës Kallarat

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid
  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid

Procuring Authority / Buyer Local Unit Himarë
Procuring Authority / Buyer Bashkia Himare
Tender object Rikonstruksioni i qendrës Kallarat
Burimi i financimit: Buxheti i Bashkisë Himarë
Reference No. REF-84722-05-07-2026
CPV Code 45210000-2 - Punime ndërtimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 25 000 000,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 08-05-2026
Last date of Submitted Documents 25-05-2026
Tender Held Date 25-05-2026
No. of Bidders 5
Bidders 1. OE “AVDULI” SHPK
2. OE “GRAMA” SHPK
3. BOE “IDEAL CONSTRUCTION AND PROJECTION (I.C.P)” SHPK & OE “BALILI KONSTRUKSION” SHPK
4. OE “LIS KONSTRUKSION” SHPK
5. BOE “Pese Vellezerit” SHPK & OE “MF INVEST GROUP” SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • “MF INVEST GROUP” shpk - “Pese Vellezerit” shpk
  • The winning bid ALL without vat 23 230 256,00
    Bidder Announcement date 17-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 (tre) muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. “LIS KONSTRUKSION” SHPK, NIPT K66613407H, u skualifikua pasi nuk ka dorëzuar në SPE sigurimin e ofertës.

    2. “GRAMA” SHPK, NIPT J77304712J, u skualifikua pasi nuk ka dorëzuar në SPE asnjë dokumentacion teknik, ligjor dhe ekonomik, përveç ofertës ekonomike.

    3. “AVDULI” SHPK, NIPT J66703306O, u skualifikua pasi ka paraqitur ofertë ekonomike anomalisht të ulët.

    4. BOE “IDEAL CONSTRUCTION AND PROJECTION (I.C.P)” SHPK & “BALILI KONSTRUKSION” SHPK, NIPT L91310511L & K17016202S, u skualifikua pasi, pavarësisht njoftimit për dorëzimin e dokumentacionit fizik origjinal ose të njehsuar me origjinalin, nuk ka dorëzuar asnjë dokumentacion të tillë brenda afateve ligjore.

    Ne perfundim te afateve te ankimimit per kete procedure prokurimi nuk ka pasur ankesa.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Technical Specification
    Preventiv
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    - Grafik Punimesh
    - Relacion Teknik
    - Formular "I njoftimit të fituesit, në përfundim të afateve të ankimit"
    Project

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data