Open Procurement Albania

Materiale pastrimi

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid
  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid

Procuring Authority / Buyer Local Unit Gjirokastër
Procuring Authority / Buyer Bashkia Gjirokaster
Tender object Materiale pastrimi
Burimi i financimit: Buxheti i Bashkise
Reference No. REF-92146-07-03-2026
CPV Code 39224100-9 - Fshesa,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 3 522 085,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 06-07-2026
Last date of Submitted Documents 16-07-2026
Tender Held Date 16-07-2026
No. of Bidders 5
Bidders 1. MIA Group Albania SHPK
2. MURATI D SHPK
3. MARKETING & DISTRIBUTION SHPK
4. BESIM KAMBERI PF
5. Biotek SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • BESIM KAMBERI
  • The winning bid ALL without vat 3 195 310,00
    Bidder Announcement date 27-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 30 dite
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

    1.MIA Group Albania SHPK, NIPT M51310002C, pasi Formulari Përmbledhës i Vetëdeklarimit nuk është paraqitur sipas formatit të kërkuar, duke munguar Seksioni B, si dhe nuk ka deklaruar marrjen përsipër të dorëzimit të mallit sipas specifikimeve teknike të Autoritetit Kontraktor.

    2.MARKETING & DISTRIBUTION SHPK, NIPT J72124001N, pasi në Listën e Çmimeve ka paraqitur çmime të ndryshme për të njëjtët artikuj sipas kodeve buxhetore dhe mospërputhje midis Listës së Çmimeve dhe preventivave specifikë, duke krijuar paqartësi mbi çmimin që duhet të merret në konsideratë dhe duke e bërë ofertën ekonomike të pavlefshme.

    3.Biotek SHPK, NIPT L82203011N, pasi Formulari Përmbledhës i Vetëdeklarimit nuk është sipas formatit të kërkuar, nuk ka deklaruar dorëzimin e mallit sipas specifikimeve teknike, ndërsa Lista e Çmimeve është nënshkruar nga administrator i një subjekti tjetër. Gjithashtu, ka paraqitur mospërputhje dhe gabime në vlerat e disa kodeve buxhetore, përfshirë oferta mbi fondin limit, duke e bërë ofertën të pavlefshme.

    4.MURATI D SHPK, NIPT K42003004T, me ofertë 2,548,425 lekë pa TVSH, pasi oferta rezulton anomalisht e ulët. Pragu i ofertës anomalisht të ulët është 2,641,563.75 lekë pa TVSH, ndërsa oferta e operatorit është më e ulët se ky kufi.

    *Ne pritje te perfundimit te afatit te ankimimit.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for BESIM KAMBERI viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for BESIM KAMBERI viti 2014
    Monitor treasury transaction for BESIM KAMBERI viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for BESIM KAMBERI viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data