Open Procurement Albania

Ndertim i mureve mbajtes dhe drenazhin ne mbrojtje te tokave dhe shtepive, ne fshatin Gri dhe Dojan, Nj.Administrative Bujan, Bashkia Tropoje.

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid
  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid

Procuring Authority / Buyer Local Unit Tropojë
Procuring Authority / Buyer Bashkia Tropoje
Tender object Ndertim i mureve mbajtes dhe drenazhin ne mbrojtje te tokave dhe shtepive, ne fshatin Gri dhe Dojan, Nj.Administrative Bujan, Bashkia Tropoje.
Burimi i financimit: Fond i ardhur nga AKMC
Reference No. REF-92501-07-06-2026
CPV Code 45262620-3 - Mure mbështetës,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 6 844 260,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 07-07-2026
Last date of Submitted Documents 20-07-2026
Tender Held Date 20-07-2026
No. of Bidders 4
Bidders 1. ASI INVEST
2. VLLAZNIMI
3. FLORIDA
4. DRINI-1
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • VLLAZNIMI SHPK
  • The winning bid ALL without vat 5 936 905,00
    Bidder Announcement date 05-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT 7 124 286,00
    Contract date 18-08-2026
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar, ofertuesit e mëposhtëm:

    1. ASI INVEST me NIPT: M01927023H pasi preventivi përmban gabime të konsiderueshme në përllogaritje, me diferencë që tejkalon kufirin e lejuar prej 2%, si dhe nuk ka deklaruar dhe nuk ka paraqitur certifikatat ISO të kërkuara sipas kriterit 2.3.5.

    2. DRINI-1 me NIPT: J78716317H pasi nuk provoi shlyerjen e taksave dhe tarifave vendore për periudhën e kërkuar dhe preventivi përmban pasaktësi në njësitë matëse për disa zëra, duke mos përmbushur kriterin 2.3.7.

    Ne perfundim te afateve te ankimimit per kete procedure prokurimi nuk ka pasur ankesa.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for VLLAZNIMI SHPK viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for VLLAZNIMI SHPK viti 2014
    Monitor treasury transaction for VLLAZNIMI SHPK viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for VLLAZNIMI SHPK viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    - Formular "I njoftimit të fituesit, në përfundim të afateve të ankimit"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data