Open Procurement Albania

Ndertim i kanaleve per sistemin e vaditjes dhe ujitjes per zonen Pustec-Lajthize dhe rikonstruksioni i diges se rezervuarit Lajthize 1,2,3

Procuring Authority / Buyer Local Unit Pustec
Procuring Authority / Buyer Bashkia Pustec
Tender object Ndertim i kanaleve per sistemin e vaditjes dhe ujitjes per zonen Pustec-Lajthize dhe rikonstruksioni i diges se rezervuarit Lajthize 1,2,3
Burimi i financimit: Grand
Reference No. REF-93191-07-13-2026
CPV Code 45247110-4 - Ndërtim kanalesh,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 72 251 250,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 14-07-2026
Last date of Submitted Documents 30-07-2026
Tender Held Date 30-07-2026
No. of Bidders 3
Bidders 1. “KEGLI-DURI” shpk
2. “LIS KONSTRUKSION” shpk
3. “VIANTE Konstruksion” shpk
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • LIS KONSTRUKSION
  • The winning bid ALL without vat 70 427 553,00
    Bidder Announcement date 24-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date Fillon me lidhjen e kontrates mbaron më perfundimin e saj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. KEGLI-DURI sh.p.k. me NIPT pasi nuk plotëson kriteret e veçanta të kualifikimit, konkretisht mungojnë kategoritë e kërkuara në licencën profesionale, certifikatat ISO, licenca III.2.B, autorizimi dhe katalogu i prodhuesit për materialet, kontrata me laborator të akredituar, stafi teknik dhe specialistët e kërkuar, si dhe nuk janë deklaruar mjeku, eksperti zjarrfikës, punëtorët e thjeshtë, shoferët dhe manovratorët; gjithashtu nuk ka deklaruar makineritë dhe pajisjet e kërkuara, kantierin për prodhimin e betonit dhe inerteve, si dhe nuk ka paraqitur grafik punimesh në përputhje me afatin e përcaktuar në DST.

    *Ne pritje te perfundimit te afatit te ankimimit.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for LIS KONSTRUKSION viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for LIS KONSTRUKSION viti 2014
    Monitor treasury transaction for LIS KONSTRUKSION viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for LIS KONSTRUKSION viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data