Open Procurement Albania

Hartimi i planit të mbarështimit të pyjeve në ekonominë pyjore Lomnicë, Bashkia Përmet

Procuring Authority / Buyer Local Unit Përmet
Procuring Authority / Buyer Bashkia Permet
Tender object Hartimi i planit të mbarështimit të pyjeve në ekonominë pyjore Lomnicë, Bashkia Përmet
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Reference No. REF-95483-08-06-2026
CPV Code 77231300-1 - Shërbime të administrimit të pyjeve, 77231500-3 - Shërbime të monitorimit ose vlerësimit të pyjeve, 71243000-3 - Hartimi i planeve (sistemet dhe integrime),
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 2 165 500,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 07-08-2026
Last date of Submitted Documents 17-08-2026
Tender Held Date 17-08-2026
No. of Bidders 3
Bidders 1. ETTA CONS SHPK
2. LURIMI SHPK
3. XHET SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
  •  LURIMI
  • The winning bid ALL without vat 1 440 057,00
    Bidder Announcement date 27-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 muaj nga nënshkrimi i kontratës
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Ne kete procedure prokurimi nuk ka pasur operatore te skualifikuar.

    *Ne pritje te perfundimit te afatit te ankimimit.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for  LURIMI viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for  LURIMI viti 2014
    Monitor treasury transaction for  LURIMI viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for  LURIMI viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Preventiv
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data