Open Procurement Albania

“Shërbim për implementimin e programit(software) për taksat vendore”

Procuring Authority / Buyer Local Unit Belsh
Procuring Authority / Buyer Bashkia Belsh
Tender object “Shërbim për implementimin e programit(software) për taksat vendore”
Burimi i financimit: Buxhetit Bashkisë Belsh
Reference No. REF-96527-08-18-2026
CPV Code 72262000-9 - Shërbimet e zhvillimit të softwareve,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 4 166 666,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced Procurement
Tender Publication Date 19-08-2026
Last date of Submitted Documents 31-08-2026
Tender Held Date 31-08-2026
No. of Bidders
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 15 (pesembedhjete) ditë nga nënshkrimi kontratës.
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Më datë 26.08.2026, operatori ekonomik “OPTIMA COMMUNICATION” SHPK ka paraqitur ankim pranë Autoritetit Kontraktor dhe Komisionit të Prokurimit Publik, lidhur me procedurën e prokurimit me objekt “Shërbim për implementimin e programit (software) për taksat vendore”, të zhvilluar nga Bashkia Belsh, me fond limit 4,166,666 lekë pa TVSH. Ankuesi, duke iu referuar Ligjit nr. 162/2020 “Për Prokurimin Publik”, i ndryshuar, si dhe Rregullave të Prokurimit Publik ,duke kundërshtuar afatin e zbatimit, kriteret e kapacitetit financiar dhe eksperiencës së mëparshme, kërkesat për dokumentacionin e punonjësve dhe certifikatën ISO, si dhe specifikimet teknike të Termave të Referencës, të cilat sipas ankuesit nuk janë të qarta dhe të mjaftueshme për përcaktimin dhe ofertimin e shërbimit. Në përfundim, ankuesi kërkon pezullimin e procedurës dhe ndryshimin/heqjen e kritereve dhe specifikimeve të kundërshtuara.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    Ankesa ne Komisionin e Prokurimit Publik datë 26.08.2026

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data