Open Procurement Albania

Rehabilitim i rrjetit ujitës të fushës së Hekalit

Procuring Authority / Buyer Local Unit Mallakastër
Procuring Authority / Buyer Bashkia Mallakaster
Tender object Rehabilitim i rrjetit ujitës të fushës së Hekalit
Burimi i financimit: Financim nga Buxheti i Shtetit (Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ) me shkresen nr.7716/1 datë 12.05.2026
Reference No. REF-96868-08-21-2026
CPV Code 45232120-9 - Punime për ujitje,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 102 541 381,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced Procurement
Tender Publication Date 24-08-2026
Last date of Submitted Documents 08-09-2026
Tender Held Date 08-09-2026
No. of Bidders
Bidders
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 12 (dymbëdhjetë) muaj nga data e lidhjes së kontratës.
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Technical Specification
    Preventiv
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    Grafik Punimesh
    Relacion Teknik
    Raport Gjeologo-Inxhinierik
    Raport i vlerësimit të ndikimit në mjedis
    Relacion Hidrologjik
    Planimetria
    Planimetria 2
    Projekti
    Riparim Peneli
    Permbajtja e Projektit
    Project

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data