Open Procurement Albania

Loti 2 “ Blerje Automjete 4X4 për transport punonjës sigurie në eskortë”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Garda e Republikes
Objekti i Tenderit Loti 2 “ Blerje Automjete 4X4 për transport punonjës sigurie në eskortë”
Nr. Reference REF-32732-06-13-2022
Vlera / Fondi Limit 15 611 112,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-06-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-06-2022
Data e mbajtjes se tenderit 29-06-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “ALTO” SH.P.K
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 14 833 334,00
  Data e shpalljes se fituesit 21-07-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 17 800 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 08-08-2022
  Kohezgjatja e kontrates deri më datë 31.12.2022
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Vendim kpp Nr. 679/ 2022
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 117 datë 29 Gusht 2022
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data