Open Procurement Albania

Loti 1 “Blerje bukë gruri dhe simite”;

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues
Objekti i Tenderit Loti 1 “Blerje bukë gruri dhe simite”;
Nr. Reference REF-85664-02-02-2021
Vlera / Fondi Limit 19 357 324,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-02-2021
Data e mbajtjes se tenderit 26-02-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1) “K A D R A” SHPK
2) “M.C.CATERING” SHPK
3) “Sinani Trading” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • K A D R A
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 18 596 928,00
  Data e shpalljes se fituesit 17-06-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Duke filluar nga data e lidhjes së kontratës/kontratave me përfundim deri në plotësimin e nevojave të autoriteteve kontraktore, sipas marrëveshjes kuadër.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Paraqitur ankese prane KPP nga operatori KADRA me objekt shfuqizimin e vendimit te KVO-se lidhur me kualifikimin e ofertes se SinaniTradinf SHPK. dhe te operatorit M.C.Cateriing SHPK. KPP eshte pergjigjur me vendim nr.209/2021 duke pranuar ankesen e paraqitur.

  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. “M.C.CATERING” SHPK
  Në zbatim të vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik nr. 209/2021 datë 12.05.2021(protokolluar me tonën nr. 930 prot. datë 20.05.2021) .
  2. “SINANI TRADING” SHPK
  Në zbatim të vendimit të Komisionit të Prokurimit Publik nr. 209/2021 datë 12.05.2021(protokolluar me tonën nr. 930 prot. datë 20.05.2021).
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per K A D R A viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per K A D R A viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per K A D R A viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per K A D R A viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara REF-85664-02-02-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Vendim KPP
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data