Open Procurement Albania

Loti 2 për ndërtimin e “Seksionit Rrugor Bypass Fier, Korridori Veri-Jug

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Loti 2 për ndërtimin e “Seksionit Rrugor Bypass Fier, Korridori Veri-Jug
Nr. Reference ALBANIA - FIER AND VLORE BYPASS ROADS -34637
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Tender Ndërkombëtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 15-08-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve
Data e mbajtjes se tenderit
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. China Road & Bridge - 50,047,642.00 Euro
2. Sinohydro - 46,090,072.00 Euro
3. AltCom - 31,602,184.53 Euro
4. Combined Group - 35,939,485.38 Euro
5. Ohitan&Gurbag - 41,700,000.00 Euro
6. INC&Albstar - 44,903,763.36 Euro
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Combined Group Contracting Company (K.S.C.)
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 37,944,221.56 Euro
  Data e shpalljes se fituesit 25-10-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 15 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar:

  1. AltCom:
  - Nuk ploteson kriteter e kerkuara per zhillimin e tenderit.
  - Ka paraqitur oferte te anormalisht te ulet.

  2. Ohitan & Gurbag
  - Nuk ploteson kriteter e kerkuara per zhillimin e tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Informacioni dhe dokumentat jane marre ne faqen zyrtare te Bankes Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim

  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Combined Group Contracting Company (K.S.C.) viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Combined Group Contracting Company (K.S.C.) viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Combined Group Contracting Company (K.S.C.) viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per Combined Group Contracting Company (K.S.C.) viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data