Open Procurement Albania

Shtese Kontrate - Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 5.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Shtese Kontrate - Ndertim rruga Kardhiq -Delvine, Loti 5.
__________________
Shiko kontraten fillestare

Nr. Reference REF-92144-04-01-2021
Vlera / Fondi Limit 332 526 015,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Me negocim, pa njoftim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata +Shtesë
Data e Njoftimit te Tenderit 01-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 06-04-2021
Data e mbajtjes se tenderit 06-04-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB-STAR
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 332517287.66
  Data e shpalljes se fituesit 19-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 399 020 745.2
  Data e lidhjes se kontrates 23-04-2021
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Shperndarja e njoftimit per shpalljen e fituesit ne sistemin eklektronik te APP-se eshte bere ne date 21-04-2021.

  Nevoja për punë shtesë është shkaktuar si i punimeve shtese , të paparashikuar , që nuk varen nga Autoriteti Kontraktor ( Gjeologjine dhe problematikat teknike qe kane dale gjate kohes se zbatimit ) , nuk ndahen teknikisht nga kontrata fillestare ( te gjitha keto pinime jane te nderthurura me kontraten baze), dhe jane te nevojshme per perfundimin e kontrates baze.
  Kontrata shtese nuk kalon 20% te vleres se kontrates baze, Autoriteti Kontraktor vlereson se kosto e pergjithshme e ketyre punimeve eshte me e vogel pasi jane çmimet e tenderuara ne kontraten baze jo çmimet e manualit.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-STAR viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-STAR viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-STAR viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB-STAR viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 62 datë 26 Prill 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 66 datë 4 Maj 2021
  Anulimi i Tenderit
 • Njoftimi i procedures - shpallur ne Regjistrin e Parashikimeve
 • Grafiku i Punimeve
 • Projekti Kardhiq Delvine Loti 5 - Part 1
 • Projekti Kardhiq Delvine Loti 5 - Part 2
 • Projekti Kardhiq Delvine Loti 5 - Part 3
 • MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data