Open Procurement Albania

“Mirëmbajtja e Tunelit të Krrabës (Kontrate e re)”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Mirëmbajtja e Tunelit të Krrabës (Kontrate e re)”
Nr. Reference REF-93505-04-19-2021
Vlera / Fondi Limit 189 360 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-04-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 05-05-2021
Data e mbajtjes se tenderit 05-05-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1.“4 A-M” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 189 260 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-05-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 227112000
  Data e lidhjes se kontrates 24-06-2021
  Kohezgjatja e kontrates 4.5 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Bazuar në njoftimin Nr. 2109/3 Prot., datë 02.04.2021 të Agjencisë së Prokurimit Publik, sqarojmë operatorët ekonomik se ligji i zbatueshëm për këtë procedurë prokurimi është ligji 162/2020 “Për prokurimin publik

  Njoftimi i fituesit eshte hedhur ne sistem te APP ne date 28-05-2021.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per 4 A -M SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Autoriteti Rrugor Shqiptar REF-93505-04-19-2021
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr.111 - Dt.19-07-2021
  Anulimi i Tenderit
  Termat e References
 • Argumentimet e Kritereve
 • MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data