Open Procurement Albania

Mirëmbajtje rutinë me performancë e segmentit rrugor: “Kryqëzim Qafë e Buallit- Fillim Rruga e Arbrit me gjatësi 4.5 km”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje rutinë me performancë e segmentit rrugor: “Kryqëzim Qafë e Buallit- Fillim Rruga e Arbrit me gjatësi 4.5 km”
Nr. Reference REF-98245-06-16-2021
Vlera / Fondi Limit 939 735,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 17-06-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-06-2021
Data e mbajtjes se tenderit 28-06-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. SHEHU sh.p.k
2. “UDHA” sh.p.k
3. “SELAMI” sh.p.k
4. “DODA-R” Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHEHU SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 620 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 744000
  Data e lidhjes se kontrates 30-07-2021
  Kohezgjatja e kontrates 5 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “DODA – R” Sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk ka paguar sigurimet shoqerore, shendetesore per drejtuesin teknik Selim Daci ne muajt nentor-dhjetor-2020, janar,shkurt,prill 2021
  2. “UDHA” sh.p.k,, për këto arsye:
  - Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik eshte plotesuar ne kundershtim me specifikimet teknik. Ne specifikimet teknike citohet vetem mirembajtje rutine, jo punime rehabilitimi dhe periodike, te cilat ne oferten zene 39 %..
  3. “SELAMI”, për këto arsye:
  - Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik eshte plotesuar ne kundershtim me specifikimet teknik. Ne specifikimet teknike citohet vetem mirembajtje rutine, jo punime rehabilitimi dhe periodike, te cilat ne oferten zene 27 %..
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHEHU SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHEHU SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHEHU SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SHEHU SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit Buletini Nr. 111 datë 19 Korrik 2021
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 142 datë 27 Shtator 2021
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data