Open Procurement Albania

Ndërtim i Unazës së Jashtme Tiranë, Loti 7

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndërtim i Unazës së Jashtme Tiranë, Loti 7
Nr. Reference REF-02822-08-13-2021
Vlera / Fondi Limit 2 353 597 373,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 15-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “MET -ENGENEERING”
2. “KEVIN CONSTRUKSION”
3. “ALB – STAR”
4. “ G.P.G. COMPANY & SENKA”
5. “GENER 2”
6. “ ALKO-IMPEX General Construcion” & “2 T”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “ ALKO-IMPEX General Construcion”-“2 T”
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 261 328 720,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-10-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2713594464
  Data e lidhjes se kontrates 09-11-2021
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “MET -ENGENEERING”, për këto arsye:
  - nuk ka arritur te paraqese asnje dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DST.
  2. “KEVIN CONSTRUKSION”, për këto arsye:
  - Nuk permbush kapacitetet ekonomike dhe financiare pika 2.2.1 Xhiro vjetore e paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e vogel se xhiroja e kerkuar ne DST
  - Nuk permbush piken 2.3.1 Pune e ngjashme e kerkuar ne vlere, dhe ne Tipologji
  3. “ALB – STAR”, për këto arsye:
  - Makinerite e Operatorit jene te angazhuara në kontrata të tjera apo të deklaruara ne procedura te shpallura fitues”.
  4. “GENER 2”, për këto arsye:
  - nuk ka deklaruar stafin qe do jete i ngarkuar ne zbatimin e kontrates
  5. “ G.P.G. COMPANY & SENKA”, për këto arsye:
  - nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “2 T” viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “2 T” viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “2 T” viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “2 T” viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 167 datë 22 Nëntor 2021
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data