Open Procurement Albania

"Përmirësimi i Sinjalistikës Horizontale, Vertikale dhe Pajisjeve të Sigurisë Rrugore në Akset e Rajonit Qëndror Loti 2 (2022)"

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit "Përmirësimi i Sinjalistikës Horizontale, Vertikale dhe Pajisjeve të Sigurisë Rrugore në Akset e Rajonit Qëndror Loti 2 (2022)"
Nr. Reference REF-23691-03-31-2022
Vlera / Fondi Limit 165 805 365,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 01-04-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 20-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Bashkimi i Operatorëve Ekonomikë “R. S. & M” dhe “SI.SI-AL sh.p.k”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "R.S.&M SHPK - SI.SI-AL SHPK"
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 161 433 150,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 193 719 780
  Data e lidhjes se kontrates 17-05-2022
  Kohezgjatja e kontrates 8 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "R.S.&M SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "R.S.&M SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "R.S.&M SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "R.S.&M SHPK viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK" viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK" viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK" viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per SI.SI-AL SHPK" viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 67 datë 23 Maj 2022
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data