Open Procurement Albania

“Supervizion punimesh Zgjerimi i rruges Elbasan- Qafe- Thane (Faza II)”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Supervizion punimesh Zgjerimi i rruges Elbasan- Qafe- Thane (Faza II)”
Nr. Reference REF-64555-04-02-2023
Vlera / Fondi Limit 20 616 201,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Shërbim konsulence
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 03-04-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 19-04-2023
Data e mbajtjes se tenderit 19-04-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Lista e operatorëve ekonomikë të kualifikuar në përfundim të fazës së parë të procedurës së mesiperme:
1. “CIVIL CONS”
2.BOE "TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING" & “HE & SK 11

Kanë qenë pjesëmarrës në fazat e tjera të procedurës së mesiperme këta ofertues me vlerat përkatëse të ofruara:
1.BOE "TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING" & “HE & SK 11” - 20,526,000 Leke
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TRANSPORT HIGHWAY CONSULTING - HE & SK 11
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 20 526 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-06-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 24631200
  Data e lidhjes se kontrates 14-06-2023
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per HE & SK 11 viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 61 datë 10 Korrik 2023
  Anulimi i Tenderit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data