Open Procurement Albania

Mirëmbajtje me performancë K/Shirgjan (K/Rr.Nr.70) - Llixha, Llixha - Kaçivel (k.Gramsh), K/Llixhë - Mjekës (Uzinë), Elbasan - Gjinar, k/Drizë (k/rr. 59) - Kaçivel (K/Elbasan), Gramsh - Kodovjat (shkolla), K/Drizë - Poroçan (76.45 km) (Kontrata 5 )

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Institucioni Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Objekti i Tenderit Mirëmbajtje me performancë K/Shirgjan (K/Rr.Nr.70) - Llixha, Llixha - Kaçivel (k.Gramsh), K/Llixhë - Mjekës (Uzinë), Elbasan - Gjinar, k/Drizë (k/rr. 59) - Kaçivel (K/Elbasan), Gramsh - Kodovjat (shkolla), K/Drizë - Poroçan (76.45 km) (Kontrata 5 )
Nr. Reference REF-73595-06-06-2018
Vlera / Fondi Limit 42 286 428,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 03-07-2018
Data e mbajtjes se tenderit 03-07-2018
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues NIKA
METEO shpk & B 93 II
ALKO IMPEX General Construction
BIBA X
CURRI
ADEM POJANI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO-IMPEX General Construcion SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 38 282 148,00
  Data e shpalljes se fituesit 28-08-2018
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 45938578
  Data e lidhjes se kontrates 07-09-2018
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankese Nika shpk ka marrë përgjigje në datë 08.08.2018 . Nuk ka pasur ankesa ne KPP.
  Janë skualifikuar ofertuesit e mëposhtëm:

  1. CURRI shpk :
  Rezulton se nuk ploteson kriteret e vendosura sipas dst si më poshtë:
  Nuk plotëson kriteret per mjetet e kërkuara.

  2. NIKA shpk :
  Rezulton se nuk ploteson kriteret e vendosura sipas dst si më poshtë:
  Nuk plotëson kriteret per mjetet e kërkuara.

  3. BIBA X shpk :
  Rezulton se nuk ploteson kriteret e vendosura sipas dst .
  Nuk plotëson kriteret per mjetet e kërkuara.

  4. Adem Pojani:
  Rezulton se nuk ka paraqitur asnje dokument.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata te lidhura ne baze te Marreveshjes Kuader Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder REF-73595-06-06-2018
  Njoftimi i Tenderit Nr.23 - Dt.11-06-2018
  Shpallja e Fituesit Nr.35 - Dt.03-09-2018
  Lidhja e Kontrates Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data