Open Procurement Albania

Blerje materiale dhe pajisje komutuese TM/TU per Kabina

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Objekti i Tenderit Blerje materiale dhe pajisje komutuese TM/TU per Kabina
Nr. Reference REF-79693-09-12-2023
Vlera / Fondi Limit 193 933 667,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “Dule” shpk & “MELA.” Shpk
2. aci engineering
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Dule” shpk - “MELA.” Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 189 815 600,00
  Data e shpalljes se fituesit 09-11-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 227778720
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2024
  Kohezgjatja e kontrates 2(dy) muaj nga nenshkrimi i kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. aci engineering, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion tekniko-ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Operatori ekonomik aci engineerin, nuk ka paraqitur oferte ekonomike

  Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 2 datë 15 Janar 2024
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “MELA.” Shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “MELA.” Shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “MELA.” Shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “MELA.” Shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Specifikime Teknike 1
  Specifikime Teknike 2
  Specifikime Teknike 3
  Specifikime Teknike 4
  Specifikime Teknike 5
  Specifikime Teknike 6
  Specifikime Teknike 7
  Specifikime Teknike 8
  Specifikime Teknike 9
  Specifikime Teknike 10

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data