Open Procurement Albania

Sistemim, Asfaltim dhe kthim në gjëndjen fillestare të segmenteve rrugore pas ndërhyrjes në rrjetin e Ujësjellësit dhe Kanalizimeve në qytetin e Tiranës për vitin 2023.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Sistemim, Asfaltim dhe kthim në gjëndjen fillestare të segmenteve rrugore pas ndërhyrjes në rrjetin e Ujësjellësit dhe Kanalizimeve në qytetin e Tiranës për vitin 2023
Nr. Reference REF-75844-07-24-2023
Vlera / Fondi Limit 31 999 528,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 25-07-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 10-08-2023
Data e mbajtjes se tenderit 10-08-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 9
Operatore Konkurues 1. NDERTUESI 2000 sh.p.k
2. ASI-2A CO sh.p.k
3. 2 N sh.p.k
4. COMPANY RIVIERA 2008 sh.p.k
5. DAJTI PARK 2007 sh.p.k
6. S I R E T A 2F sh.p.k
7. FUSHA sh.p.k
8. K.M.K sh.p.k
9. BAMI HOLDING sh.p.k

Jane identifikuar si fitues (paraprak) operatoret ekonomike te meposhtem me vlerat perkatese:
1. 2 N sh.p.k, me vlere 22.999.981 leke pa TVSH.
2. S I R E T A 2F sh.p.k, me vlere 25.894.366 leke pa TVSH.
3. FUSHA sh.p.k, me vlere 28.246.386 leke pa TVSH.
4. K.M.K sh.p.k, me vlere 29.643.653 leke pa TVSH.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit 13-09-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates Procedura do të realizohet me dy minikontrata, ku afati për secilën kontratë do të jetë 4 muaj nga momenti i lidhjes së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar Operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. NDERTUESI 2000 sh.p.k, per arsye:
  -Ka paraqitur oferte ekonomike anomalisht te ulet

  2. ASI 2A CO sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.5 te kritereve te vecanta te kualifikimit ne DST

  3. COMPANY RIVIERA 2008 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 2.3.5 te kritereve te vecanta te kualifikimit ne DST

  4. DAJTI PARK 2007 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 1, germa b, dhe piken 2.3.10 te kritereve te vecanta te kualifikimit ne DST.

  5. BAMI HOLDING sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ploteson piken 1, germa b, dhe piken 2.3.10 te kritereve te vecanta te kualifikimit
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data