Open Procurement Albania

Blerje percjellesa te zhveshur AL, ALC per linja

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Berat
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Berat
Objekti i Tenderit Blerje percjellesa te zhveshur AL, ALC per linja
Nr. Reference REF-79921-09-13-2023
Vlera / Fondi Limit 39 458 750,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 14-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 04-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 04-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Clover” sh.p.k
2. “Hest” sh.p.k
3. “Meteo” sh.p.k
4. “Ngracan 1934” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Clover” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 35 190 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 25-10-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 42228000
  Data e lidhjes se kontrates 26-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 60 (gjashtedhjet) dite
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. Ngracan 1934 sh.p.k, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur deshmi per realizimin me sukses te nje ose disa kontratave per furnizimet e meparshme te ngjashme

  2. Meteo sh.p.k, per arsye:
  - Nuk ka paraqitur kontrata te ngjashme furnizimi, po ka paraqitur kontrata pune, sipas pikes 2.3.1 te kriteret e vecanta te kualifikimit
  - Nuk ka paraqitur te gjitha mostrat e mallrave te kerkuara nga AK ne momentin e hapjes se ofertave, ne baze te pikes 7, te kritereve te vecanta te kualifikimit.

  3. Hest sh.p.k, per arsye:
  - Nuk ka paraqitur te gjitha mostrat e mallrave te kerkuara nga AK ne momentin e hapjes se ofertave, ne baze te pikes 7, te kritereve te vecanta te kualifikimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data