Open Procurement Albania

Blerja vegla pune

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Objekti i Tenderit Blerja vegla pune
Nr. Reference REF-83354-10-11-2023
Vlera / Fondi Limit 79 937 620,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. VASAA sh.p.k
2. INPLY shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VASAA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 78 697 100,00
  Data e shpalljes se fituesit 01-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 94436520
  Data e lidhjes se kontrates 22-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 4 (kater) muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. INPLY shpk , per arsye:
  -Nuk ka paraqitur deshmite e testeve zyrtare qe vertetojne pajtueshmerine e mallrave te prodhuara me specifikimet teknike dhe standartet e kerkuara nga Autoriteti Kontraktor.
  -Nuk ka paraqitur mostrat per mallrat e kerkuara per te bere krahasimin e pajtueshmerise se mallrave me specifikimet teknike dhe standartet e kerkuara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 1 datë 8 Janar 2024
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per VASAA SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data