Open Procurement Albania

Blerje mobilje zyre për Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit, Bashkia Tiranë

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Inspektorati i Mbrojtjes se Territorit, Bashkia Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranë
Objekti i Tenderit Blerje mobilje zyre për Inspektoratin e Mbrojtjes së Territorit, Bashkia Tiranë
Nr. Reference REF-81816-09-29-2023
Vlera / Fondi Limit 2 329 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-10-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 13-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “BUNA shpk
2. “Shaga” shpk
3. “JUMP ARREDIME” shpk
4. “RO-AL” SHPK
5. “KLAME” shpk
6. “ARDENO” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RO-AL SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 853 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2223600
  Data e lidhjes se kontrates 22-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 30 ditë kalendarike nga data e nënshkrimit të kontrates.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. BUNA shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson kerkesat e percaktuara ne dokumentet e tenderit

  2. Shaga shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson kerkesat e percaktuara ne dokumentet e tenderit

  3. JUMP ARREDIME shpk, per arsye:
  -Nuk ploteson kerkesat e percaktuara ne dokumentet e tenderit

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 105 datë 29 Dhjetor 2023

  Më datë 26.10.2023, pranë autoritetit kontraktor dhen Komisionit të Prokurimit Publik, është administruar ankesa e operatorit ekonomik “ROAL’' SHPK dhe objekti i ankesës lidhet me vendimmarrjen e Komisionit të Vlerësimit të Ofertave mbi skualifikimin e ofertës të paraqitur nga operatori ekonomik “RO-AL’SHPK.

  Më datë 14.11.2023, Komisioni i Prokurimit Publik, pasi shqyrtoi ankesën e paraqitur nga operatori ekonomik ankimues dhe pasi diskutoi çështjen në tërësi vendosi:
  1. Të pranojë ankesën e paraqitur nga operatori ekonomik “Ro-AL” SHPK
  2. Autoriteti kontraktor të anulojë vendimin e KVO-së për skualifikimin e operatorit ekonomik ” Ro-AL” SHPK duke e kualifikuar atë.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RO-AL SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RO-AL SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RO-AL SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per RO-AL SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular Ankimimi “RO-AL”SHPK
  Formular Vendimi KPP

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data