Open Procurement Albania

Riparimi Mjetit Teknologjik për gjetjen e difekteve në linjat kabllore të tensionit lartë dhe mirembajtje për një periudhe 1 vjeçare.

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Riparimi Mjetit Teknologjik për gjetjen e difekteve në linjat kabllore të tensionit lartë dhe mirembajtje për një periudhe 1 vjeçare.
Nr. Reference REF-86261-11-03-2023
Vlera / Fondi Limit 18 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-11-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-11-2023
Data e mbajtjes se tenderit 21-11-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “G.M.K POWER GROUP” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.M.K POWER GROUP
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 17 540 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 07-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 21048000
  Data e lidhjes se kontrates 11-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates 15 (pesëmbedhjetë) muaj nga hyrja ne fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 101 datë 18 Dhjetor 2023

  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.M.K POWER GROUP viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.M.K POWER GROUP viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.M.K POWER GROUP viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per G.M.K POWER GROUP viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data