Open Procurement Albania

Blerje Pesticide

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Ndermarrja Sherbimeve Komunale Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Blerje Pesticide
Nr. Reference REF-81573-09-28-2023
Vlera / Fondi Limit 1 998 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 29-09-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-10-2023
Data e mbajtjes se tenderit 09-10-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. Alpest
2. Klaudio Gjolleshi
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Alpest'' SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 896 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 04-12-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1896000
  Data e lidhjes se kontrates 13-12-2023
  Kohezgjatja e kontrates Nga nënshkrimi i kontratës deri ne 10 dite.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. Klaudio Gjolleshi, per arsye:
  - Nuk ka paraqitur dokumetacionet e kerkuara ne DST.
  - Nuk ka paraqitur oferte.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 101 datë 18 Dhjetor 2023

  Operatori ekonomik Klaudio Gjolleshi, nuk ka paraqitur oferte ekonomike

  Më datë 05.10.2023, pranë Komisionit të Prokurimit Publik është administruar ankesa e operatorit ekonomik EGIAN MED dhe objekti i ankesës lidhet me modifikimin e dokumentave te tenderit.

  Më datë 26.10.2023, Komisioni i Prokurimit Publik pasi shqyrtoi ankesat e paraqitura nga operatorët ekonomikë ankimues dhe pasi diskutoi çështjen në tërësi vendosi:
  1. Të pranojë pjesërisht ankesën e operatorit ekonomik “Egian Med” SHPK
  2. Autoriteti kontraktor të kryejë modifikimet përkatëse në përputhje me arsyetimet dhe konstatimet e Komisionit të Prokurimit Publik, si dhe të publikojë të gjitha ndryshimet në Sistemin Elektronik të Prokurimeve
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular Ankimimi Nr. 865/2
  Formular Vendimi KPP

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data