Open Procurement Albania

Blerje karburanti

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Blerje karburanti
Nr. Reference REF-89526-12-04-2023
Vlera / Fondi Limit 37 805 939,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 05-12-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 20-12-2023
Data e mbajtjes se tenderit 20-12-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. BOE “BOLV – OIL” sh.a. &“O L S I” sh.p.k.
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BOLV-OIL SHA - O L S I SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 35 369 458,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-01-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 42443349
  Data e lidhjes se kontrates 25-01-2024
  Kohezgjatja e kontrates 24 (njëzet e kater) muaj nga hyrja ne fuqi e kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Njoftuar lidhja e kontrates ne Buletinin Nr. 6 datë 5 Shkurt 2024
  Me normë fitimi 20 (njëzet) Lekë për litër.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per O L S I SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per O L S I SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per O L S I SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per O L S I SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data