Open Procurement Albania

Fider i ri 20 kV E13 i N/St Farke 110/20/10 kV

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Autoritet Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Tirane
Objekti i Tenderit Fider i ri 20 kV E13 i N/St Farke 110/20/10 kV
Nr. Reference REF-89793-12-05-2023
Vlera / Fondi Limit 48 793 487,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 06-12-2023
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 26-12-2023
Data e mbajtjes se tenderit 26-12-2023
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues 1. “Caushi M” shpk
2. “IALA Group” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “IALA Group” shpk -“ENCOAL” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 48 533 785,00
  Data e shpalljes se fituesit 22-01-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 6 (gjashte) muaj sipas grafikut te punimeve.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Eshte skualifikuar operatori ekonomik i meposhtem:
  1. BOECaushi M shpk dhe Shoqeria K.M.K, per arsye:
  -Nuk ka paraqitur dokumentacion provues sipas vetdeklarimit per manovratorin. te kerkuara ne pikat 2.3.9 ne kriteret e vecanta per kualifikim
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Projekti
  Grafiku i Punimeve
  Formulari i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formulari i Njoftimit te Fituesit Pas Afatit te Ankimimit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data