Open Procurement Albania

Riparimi i dëmtimeve të turbinave të AG1 dhe AG3 në HEC Fierzë dhe 5 (pesë) agregatet në Hec Vau i Dejës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Riparimi i dëmtimeve të turbinave të AG1 dhe AG3 në HEC Fierzë dhe 5 (pesë) agregatet në Hec Vau i Dejës
Nr. Reference REF-97859-03-11-2024
Vlera / Fondi Limit 49 839 560,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-03-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-03-2024
Data e mbajtjes se tenderit 29-03-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1. “JUNIK” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • JUNIK SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 48 845 910,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-04-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 58615092
  Data e lidhjes se kontrates 24-04-2024
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj ose me mbarimin e vlerës së kontratës.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 23 datë 7 Maj 2024
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUNIK SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUNIK SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUNIK SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per JUNIK SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "
  Preventiv i Punimeve Vau i Dejes
  Preventiv i Punimeve Fierze
  Terma Reference dhe Specifikime Teknike
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data