Open Procurement Albania

Studim Projektim: Ndertimi i sistemit të kanalizimeve të qytetit Klos

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Dibër SH.A
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibër
Objekti i Tenderit Studim Projektim: Ndertimi i sistemit të kanalizimeve të qytetit Klos
Nr. Reference REF-02160-04-22-2024
Vlera / Fondi Limit 13 043 016,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 23-04-2024
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-05-2024
Data e mbajtjes se tenderit 13-05-2024
Nr. i Operatoreve Konkurues 8
Operatore Konkurues 1. BOE “TAULANT” sh.p.k. & Shoqëria “ARKIMADE” sh.p.k.
2. BOE “C.E.C GROUP” sh.p.k & Shoqëria “MF INVEST GROUP ” sh.p.k
3. “ERALD-G” sh.p.k
4. “GJEOKONSULT&CO” sh.p.k
5. “HUK-Projekt” sh.p.k & Shoqëria “ERSI/M” sh.p.k
6. “Hydro-Eng Consulting” sh.p.k
7. “SRP ALBANIAN ENGINEERING” sh.p.k
8. “ZENIT&CO” sh.p.k& Shoqëria “GRAMA” sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “HYDRO-ENG CONSULTING” sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 11 579 765,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-06-2024
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 4 (katër) muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike e meposhtem:
  1. “GJEOKONSULT&CO” sh.p.k, per arsye:
  -Ka ofertuar nën vlerën minimale të përllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  2. “SRP ALBANIAN ENGINEERING” sh.p.k, per arsye:
  -Nuk plotëson kriteret e DST-së
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates
  Detyre Projektimi
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
  Formular i Njoftimit te Fituesit Paraprak
  Formular i Njoftimit te Fituesit Pas afatit te Ankimimit

  MBESHTETES

  Ketu mund te keni REKLAMEN tuaj

  Kontakto ne [email protected]

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data